A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Nagyerdei Campusára költözött a Hospice-Palliatív Terápiás Osztály, ahol a súlyos állapotú, végső stádiumban lévő daganatos betegeket ápolják. Az új környezet a korábbinál is színvonalasabb ellátást tesz lehetővé. Az osztály tevékenységéről a Klinikai Központ vezetősége szerdán a helyszínen tájékozódott.
Hírek DE KK Kenézy Gyula Campus címkével
Negyedmillió forintot ajánlott fel a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika alapítványának a Solar Panel Solutions Kft. és a Bástya Kupa főszervezője. A cég és a kupa rendezője a decemberi jótékonysági labdarúgótornán összegyűlt pénzt pénteken adta át az intézmény vezetőjének. A 250 ezer forintos támogatást a gyermekrehabilitáció fejlesztésére fordítják.
Páll Dénest, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnökhelyettesét, a Gyógyszer- és Élelmiszerfejlesztési Koordinációs Központ igazgatóját választották meg a Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetsége, a MOTESZ következő elnökének. Páll Dénes megbízatása 2025-től két évre szól.
Hunor született 2023-ban elsőként a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján. A kisfiú január elsején 0 óra 12 perckor jött a világra.
A tervek szerint jövő őszre véget érhet az intézményi integráció a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában – mondta el Szabó Zoltán professzor, a DE KK elnöke a Debrecen Televízió Köz-Ügy című műsorában. A klinikai vezető kifejtette, hogy az eddigi átalakításoknak köszönhetően európai színvonalú, szakmailag magas szinten elismert betegellátási rendszer jött létre a Debreceni Egyetemen.
Kiemelkedő szakmai munkája és példamutató gyógyító tevékenysége elismeréseként Szabó Zoltán, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnöke 91 orvosnak adományozott klinikai főorvosi címet. Az erről szóló oklevelet az egyetem Aulájában rendezett keddi ünnepségen vehették át a Klinikai Központ munkatársai.
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ ingyenes ismeretterjesztő magazinjának legújabb, őszi-téli lapszámában az intézmény kiemelkedő eseményeiről, híreiről és a legfontosabb tervekről olvashatnak. A lapban bemutatkoznak az integrációs folyamat részeként létrejött új szervezeti egységek, megismerhetik Szekanecz Zoltán professzor több mint két évtizedes szakmai tevékenységét és hosszabb interjú olvasható a Klinikai Központ elnökével, Szabó Zoltánnal.
Pontosabb sebészi beavatkozást tesz lehetővé az a csúcstechnológiának számító holografikus eszköz, amelyet a Debreceni Egyetem Biomechanikai Laboratóriuma vásárolt a Karikó Katalin által felajánlott összegből. A kutatóbiológus, a szintetikus mRNS-alapú vakcinák technológiájának szabadalmaztatója a Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért kitüntetéssel járó pénz egy részét adományozta a laboratórium tevékenységének támogatására.
Több száz játékot kaptak pénteken a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika Gyermekhematológiai-Onkológiai részlegén gyógyuló kis betegek. Az ajándékokat a Bihari Állami Gondozottak Egyesülete által meghirdetett akcióban gyűjtötték össze. A kezdeményezéshez Debrecen városa, a DVSC Futball Zrt. és a Cívis Szociális Étkezési Központ is csatlakozott.
A Központi Röntgen Intézet 1922 májusában kezdte meg működését a Debreceni Egyetemen. Az elmúlt 100 évben a debreceni sugárterápia számos szerkezeti, szervezeti változáson fejlődésen ment át. A múlt legjelentősebb eseményeit idézték fel, illetve a jelen és a jövő kihívásait vitatták meg a résztvevők a jubileum alkalmából rendezett pénteki ünnepségen az Onkoradiológiai Klinikán.