Húsz fiatal tehetség, köztük a Debreceni Egyetem gimnazistája és öt hallgatója kapott Cívis Talentum és Békessy Béla-sportösztöndíjat. Az elismeréseket június 25-én, csütörtökön adták át ünnepélyes keretek között a Régi Városházán.
Hírek hallgatók címkével
Összesen 350 magyar és külföldi hallgató szerzett oklevelet a tavaszi félévben a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A csütörtöki diplomaosztó ünnepségen Hajdu András dékán hangsúlyozta, hogy a kihívásokkal teli és a mesterséges intelligencia által formálódó világban minden eddiginél nagyobb szükség van arra a tudásra, amivel a karon végzett fiatal szakemberek rendelkeznek.
Kilencedik alkalommal tartotta meg nagyszabású évadzáró rendezvényét a DEAC. Egy újabb sikeres esztendőt ünnepelhettek meg a meghívottak szerdán este a HALL-ban, ahol a legjobbaknak járó elismeréseket is átadták.
Két diplomaosztón csaknem négyszáz végzősét búcsúztatta szerdán a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A rendezvényeken az alap- és mesterszakos hallgatók mellett frissen végzett természettudományi és műszaki szakfordítók vehették át munkájuk gyümölcsét.
A Debreceni Egyetem Műszaki Kar építész mesterképzésén frissen végzett 15 hallgató tervrajzaiból és makettjeiből nyílt kiállítás a debreceni Új Városháza Galériájában hétfőn. A tárlat augusztus végéig látogatható.
Letették esküjüket és átvették orvosi diplomájukat az Általános Orvostudományi Kar végzősei szombaton. Az ünnepi tanácsülésen több mint száznegyven magyar és külföldi hallgatót avattak orvosdoktorrá.
A debreceni agrár-felsőoktatás 158 éves hagyományaira építve vehette át diplomáját a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának 185 hallgatója pénteken a Főépület Aulájában. A végzősök közül 116-an kiváló, jeles vagy kitüntetéses oklevelet szereztek.
Idén is jelentős érdeklődés övezte a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa Nagydöntőjét a DEAC Sportcampuson. Az egyetemi tornán hagyományosan lejátszották a Divízió 3, Divízió 2, Superliga, Női Liga, Kozma Mihály Futsal Egyetemi Kupa és Elnöki Kupa aranymeccseit.
Szakmai tanácskozás keretében ismertették kutatási programjaikat és az ezek során elért eredményeiket a Debreceni Egyetemen futó Egyetemi Kutatói Ösztöndíjprogram nyertesei a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában csütörtökön. A támogatásban részesült díjazottak 14 szekcióban csaknem 150 előadást tartottak.
Megtartották az idei első nyári diplomaosztót a Debreceni Egyetemen csütörtökön. A Díszudvaron rendezett ünnepségen a Műszaki Kar csaknem 300 hallgatója vette át oklevelét. Számos kitüntetést és elismerést is átadtak.