Hírek nekrológ címkével

2022. január 13-án hajdúböszörményi otthonában tragikus hirtelenséggel elhunyt Varga Gyula, a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar főiskolai tanára, a filozófiatudományok doktora, a klasszikus magyar irodalom kiváló ismerője, az egykori Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kar dékánja.

Életének 80. évében, 2022. január 13-án elhunyt Molnár Péter orvos, egyetemi tanár, az orvostudomány kandidátusa, a Debreceni Egyetem nyugalmazott egyetemi tanára, professor emeritus.

Életének 94. évében, 2021. december 21-én elhunyt Benkő Samu, Széchenyi-díjas erdélyi művelődéstörténész, az Erdélyi Múzeum-Egyesület egykori elnöke és tiszteleti tagja, a Magyar Tudományos Akadémia külső tagja, a Magyar Művészeti Akadémia tagja, a Debreceni Egyetem jogelőd intézménye, a Kossuth Lajos Tudományegyetem díszdoktora.

Életének 73. évében, 2021. december 15-én elhunyt Cseri Julianna orvos, az orvostudomány kandidátusa, a Debreceni Egyetem nyugalmazott tanszékvezető főiskolai tanára.

Életének 77. évében, 2021. december 1-én elhunyt Antus Sándor Széchenyi-díjas vegyészmérnök, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Debreceni Egyetem nyugalmazott tanszékvezető egyetemi tanára, Professor Emeritus.

Életének 87. évében, 2021. október 12-én elhunyt Furka István professzor, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar professor emeritusa, a Sebészeti Intézet Sebészeti Műtéttani Tanszék egykori vezetője.

Életének 51. évében 2020. január 28-án elhunyt Veres Gábor habilitált egyetemi tanár, az MTA doktora, a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Intézetének és Klinikájának igazgatója. A Debreceni Egyetem, az Általános Orvostudományi Kar saját halottjának tekinti.

Életének 96. évében elhunyt Földes István professor emeritus, az anatómia kiemelkedő képviselője, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézetének 70 éven át hűséges munkatársa.

Életének 51. évében, 2020. január 28-án elhunyt Veres Gábor professzor, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Gyermekgyógyászati Intézetének igazgatója, a Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója.

Életének 86. évében, 2020. január 3-án elhunyt Bukai József okleveles agrármérnök, a jogelőd Debreceni Egyetem Nyírségi Mezőgazdasági Kutató Intézet egykori tudományos igazgatóhelyettese, valamint vezető nemesítője. Bukai Józsefet a Debreceni Egyetem saját halottjának tekinti.

Életének 83. évében, 2019. október 6-án örökre eltávozott közülünk Kozma András professzor, a Debreceni Agrártudományi Egyetem volt rektora, a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Számviteli és Pénzügyi Intézetének professzor emeritusa.

Hosszan tartó betegség után 2019. szeptember 29-én, életének 80. évében elhunyt Kovács László akadémikus, egyetemi tanár, a Debreceni Egyetem ÁOK Élettani Intézetének volt igazgatója, az orvosi egyetem korábbi tudományos rektorhelyettese, a hazai és nemzetközi tudományos élet kiemelkedő alakja.

Életének 92. évében elhunyt Szász Gábor professor emeritus, az agrometeorológiai tudomány kiemelkedő képviselője, a Debreceni Egyetem jogelődje, a Debreceni Agrártudományi Egyetem volt rektora.

Életének 84. évében, 2019. május 8-án elhunyt Gomba Szabolcsné Lábos Olga, a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár jogelőd intézményének korábbi főigazgatója.

Életének 76. évében elhunyt Oláh Éva Professor Emerita, a gyermekgyógyászat kiemelkedő képviselője, a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának volt igazgatója. Oláh Éva professzort a Debreceni Egyetem saját halottjának tekinti.

Életének 96. évében elhunyt Tamássy Lajos, a Természettudományi és Technológiai Kar professor emeritusa, a Publicationes Mathematicae nemzetközi folyóirat főszerkesztője, a Geometria Tanszék egykori vezetője. Tamássy professzort a Debreceni Egyetem saját halottjának tekinti.

Életének 93. évében elhunyt Leövey András professor emeritus, a belgyógyászat kiemelkedő képviselője, a Debreceni Orvostudományi Egyetem egykori rektora, a Debreceni Egyetem Belgyógyászati Klinikájának 68 éven át hűséges munkatársa. Leövey professzort a Debreceni Egyetem saját halottjának tekinti.

Életének 92. évében elhunyt Korponay Béla, az MTA doktora, a Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézetének emeritus professzora. Korponay professzort a Debreceni Egyetem, a Bölcsészettudományi Kar és az Angol-Amerikai Intézet saját halottjának tekinti.

Életének 71. évében, 2019. január 27-én elhunyt Tőgyi Sándor okleveles agrármérnök, a jogelőd Debreceni Egyetem Agrártudományi Centrum Nyíregyházi Kutató Intézetének egykori igazgatója. Tőgyi Sándort a Debreceni Egyetem és az Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság saját halottjának tekinti.

Életének 86. évében elhunyt Barabás György, az Általános Orvostudományi Kar Humángenetikai Tanszékének emeritus professzora. Barabás professzort a Debreceni Egyetem, az Általános Orvostudományi Kar és a Humángenetikai Tanszék saját halottjának tekinti.

Életének 62. évében elhunyt Koltay Klára. A Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár főigazgató-helyettesét az intézmény saját halottjának tekinti.

Életének nyolcvanhetedik évében elhunyt Frieder W. Lichtenthaler szénhidrát kémikus, az MTA tiszteleti tagja, a Debreceni Egyetem díszdoktora.

Életének 62. évében elhunyt Zeher Margit, a Belgyógyászati Klinika „C” épület szakmai igazgatója, a Klinikai Immunológiai Tanszék vezetője. A professzort a Debreceni Egyetem, az Általános Orvostudományi Kar és a Klinikai Központ saját halottjának tekinti.

Életének 90. évében, 2018. szeptember 11-én elhunyt Sziki Gusztáv agrármérnök professzor, a jogelőd Debreceni Agrártudományi Egyetem Mezőgazdaságtudományi Kar egykori dékánja, számos díj és kitüntetés birtokosa.

Életének 91. évében elhunyt Székely György anatómus, idegtudós, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Debreceni Egyetem Anatómiai Intézetének egykori igazgatója, professor emeritus.