Hírek sporttudományok címkével

A testkultúráról, az egészséges életmódról, a testedzés és a mozgás jótékony élettani hatásairól is tanulhatnak a testnevelőtanár és a testnevelőtanár-gyógytestnevelő szakra jelentkezők. A Debreceni Egyetem képzése számos kutatási és elhelyezkedési lehetőséget kínál a leendő hallgatónak.

Húsz egységgel, minden eddiginél nagyobb standdal és delegációval vesz részt a csütörtökön megnyílt Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon a Debreceni Egyetem. A megnyitón Palkovics László innovációs és technológiai miniszter az egyetemek erősítésének fontosságát hangsúlyozta.

Rangos szakmai elismerést nyert az országosan egyedülállónak számító Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa. A Debreceni Egyetem által rendezett kispályás labdarúgó tornát választotta az év szabadidős sporteseményének a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ).

Záróvizsgát tett a DE országosan egyedülálló, kétféléves sportanalitikus képzésének első évfolyama. A tavaly indult posztgraduális kurzus a sportkluboknál, akadémiáknál dolgozó szakembereknek ad megfelelő tudást a modern teljesítménydiagnosztikai eszközök használatához és az eredmények értelmezéséhez.