Hírek beiskolázás címkével

Megjelent az online általános felsőoktatási felvételi tájékoztató, melyben a Debreceni Egyetem valamennyi jövő szeptemberben induló képzése, köztük hét új mesterszak is megtalálható. A Debreceni Egyetem jövőre is az ország legszélesebb képzési kínálatával várja a felvételi előtt állókat.

Mintegy hatszáz fiatal látogatott el szerdán a Böszörményi úti campusra, ahol mindent meg lehetett tudni a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karáról. A rendezvényen egyebek mellett szó esett a képzési paletta sokszínűségéről, a hallgatók számára kínált lehetőségekről a tehetséggondozás, a sport, a kultúra és a közösségi élet terén.

Itt a lehetőség a fiatalok előtt, hogy betekintést nyerjenek a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának életébe. A felvételi előtt álló középiskolások interaktív nyílt nap keretében fedezhetik fel, milyen szakok és lehetőségek várnak rájuk, mindent megtudhatnak, ami segíthet a jövőjük tervezésében, nem mellesleg pedig felvételi pontokat is szerezhetnek.

Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara és a Nyíregyházi Szakképzési Centrum. A kontraktus értelmében azon diákok, akik a Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium okleveles pénzügyi-számviteli ügyintéző szakán végeznek és később felvételt nyernek a GTK-ra, harminc kreditet tudnak majd elismertetni.

Nagy érdeklődés mellett zajlott a Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában a DESKI nyílt napja kedden. A sporttudományok iránt érdeklődő, felvételi előtt álló középiskolások megtudhatták, mi vár rájuk a gyakorlati felvételin, miket fognak tanulni és arról is informálódhattak, milyen lehetőségeik lesznek az elhelyezkedésre.

Nagy sikerrel rendezte meg 13. alkalommal is a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar hagyományos vetélkedőjét, az Ihrig Károly Tanulmányi Versenyt (IKTV). A középiskolásoknak meghirdetett megmérettetésen idén mind a hat döntős csapat debreceni volt, két-két formáció képviselte a Kossuthot és a Balásházyt, valamint a Mechwart és a Medgyessy diákjai is indultak a győzteseknek járó ötven pontért.

Mire kell számítani a gyakorlati felvételin? Hol és miket lehet tanulni? Végzés után merre tovább? Akik továbbtanulás előtt állnak és ilyen, vagy ezekhez hasonló kérdések merültek fel bennük, ott a helyük a Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában a DESKI nyílt napján.

A Debreceni Egyetem november közepén tartotta központi beiskolázási eseményét, a DExpót a Főépületben, ahol két nap alatt csaknem hatezer középiskolás kaphatott széles körű tájékoztatást az intézmény képzési kínálatáról és szolgáltatásairól. A nagy érdeklődésre való tekintettel a DE más campusain is lesznek beiskolázást segítő rendezvények, december 5-én Nyíregyházán az Egészségtudományi Karon, 2025. január 8-án pedig a Szolnok Campuson rendezi meg az egyetem a DExpót.

Idén is óriási érdeklődésre tartott számot az iTTKutathatsz elnevezésű Természettudományos és Mérnöki Fesztivál és Duális Képzési Információs Nap. A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának (TTK) képzési kínálatáról, felvételi követelményeiről és a duális képzéséről tájékozódhattak a középiskolások a rendezvényen.

Nagy sikerrel rendezte meg beiskolázási programját, a DExpót november 20-21-én, szerdán és csütörtökön a Debreceni Egyetem. Két nap alatt csaknem hatezer, felvételi döntés előtt álló középiskolás ismerkedett meg az intézmény képzési kínálatával és szolgáltatásaival.

Több ezer középiskolás felvételi döntését segíti a Debreceni Egyetem hagyományos nyílt napjaival. A DExpo idén november 20-án és 21-én, szerdán és csütörtökön várja a diákokat, akik első kézből szerezhetnek személyes tapasztalatokat arról, milyen lehet debreceni egyetemistának lenni.

Mintegy ezer fiatal hallhatott érdekességeket a változékony időjárásról Tóth Tamás meteorológus jóvoltából a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Kalandozások a Természet- és Műszaki Tudományokban című rendezvénysorozata részeként. A Kölcsey Központban tartott eseményen szó esett többek között arról, milyen időjárási szélsőségeket okoz a klímaváltozás.

A gazdaságtudományok iránt érdeklődő középiskolások mérhetik össze tudásukat a XIII. Ihrig Károly Tanulmányi Versenyen (IKTV). Az idei téma: Út a jövőbe? Digitális világ és "MI". A megmérettetésre 9-14. évfolyamos diákok jelentkezését várja a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara, akiket érdekel az egyetemi élet, szeretnek játszani, nem félnek a kihívásoktól és kreatívak.

Ebben az évben is megrendezi a felvételi döntés, pályaválasztás előtt álló középiskolások számára beiskolázási nyílt napjait a Debreceni Egyetem. November 20-án és 21-én az érdeklődők számtalan program segítségével ismerkedhetnek meg az intézmény nyújtotta lehetőségekkel.

Miért nagyszerű választás a középiskolai továbbtanulás előtt álló fiatalok számára a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiuma? Milyen képzési lehetőségeket nyújt a pallagi intézmény? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre kaphatnak választ a továbbtanulni szándékozó általános iskolások és szüleik a november 12. és 14. közötti nyílt napokon.

Negyvenöt, köztük informatikai, műszaki, természettudományi, agrár- és gazdaságtudományi mesterképzéssel, valamint egy alapképzéssel várja a jelentkezőket a nemrég indult keresztféléves felvételi eljárásban a Debreceni Egyetem. Most is van újdonság a februárban induló képzések listáján, a felvételizők az építőmérnöki alapszak mellett első alkalommal választhatják a pénzügy mesterszakot állami ösztöndíjas finanszírozási formában.

A technikával, a műszaki tudományokkal és az informatikával kapcsolatos szakmák világával ismerkedtek azok a lányok, akik csütörtökön ellátogattak a TechCsajok pályaorientációs napra a Hallba. A rendezvényen a Debreceni Egyetem Műszaki Kara partnerrendezőként és kiállítóként képviseltette magát, számos lányoknak is ajánlott képzésüket népszerűsítették és interaktív, játékos bemutatókkal várták az érdeklődőket.

Folytatódik a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának (DE GTK) nagy sikerű szakmai élménytábora. Az EconoMeet őszi felvonására október 14., hétfő éjfélig még lehet jelentkezni. Kiváló lehetőség ez a pályaválasztás előtt álló fiataloknak, ha még egyetemi tanulmányaik megkezdése előtt szeretnének kapcsolatokat építeni és megismerni a különböző szakterületeket.

Okleveles építőipari technikusképzés kezdődött a Nyíregyházi Szakképzési Centrum Vásárhelyi Pál Technikumban a Debreceni Egyetem Műszaki Kar és a Nyíregyházi Szakképzési Centrum megállapodásának köszönhetően. Az ötéves oktatást sikeresen zárók jó eséllyel találnak majd munkát vagy tovább is tanulhatnak, például a Debreceni Egyetemen.

Továbbra is segíti a pályaválasztás előtt álló fiatalokat (is) a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara (DE GTK): egyebek mellett kompetenciafejlesztő workshop-sorozat, szakmai élménytábor és emelt szintű matematika érettségire felkészítő tréning is várja az érdeklődőket. A középiskolások a megszerzett ismeretek, kapcsolatok és tapasztalatok mellett akár felvételi pontokat is gyűjthetnek.

Idén is nagy sikert aratott a Debreceni Egyetem TTK Nyári Tábora. A 11. alkalommal életre hívott, középiskolásoknak meghirdetett táborban ezúttal 105 szerencsés diák vehetett részt, akik innovatív kutatási projektekbe kapcsolódhattak be, emellett pedig a kar intézeteivel és képzéseivel ismerkedhettek.

A Debreceni Egyetem Siófok Campus adott otthont az intézmény és a Balatoni Polgári Klub hagyományos nyári egyetemének, ahol az intézmény siófoki oktatási és kutatási terveit ismertették. Az egyetemi, városi és vállalati vezetők részvételével szervezett tanácskozáson bejelentették, hogy már idén szeptemberben megkezdődik az oktatás a Balaton-parti városban, az Egészségtudományi Kar egy féléves óvodai és iskolai szociális segítő továbbképzést indít.

Nagy sikerrel zárult a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara által életre hívott szakmai élménytábor, az EconoMeet. A részt vevő ötven középiskolás a különböző szakterületek rejtelmeiben mélyülhetett el. A program célja, hogy a fiatalok betekintést nyerjenek az egyetem és a kar tudományos életébe, küldetésébe, valamint megismerjék jövendőbeli csoporttársaikat és oktatóikat már az egyetemi évek megkezdése előtt.

Szeptembertől már angol nyelven képzik az űrszakembereket a Debreceni Egyetemen. A leendő hallgatók többek között az űrorvostanról, az űrtelemedicináról, az űrgyógyszerészetről és az űrélelmezésről tanulhatnak az UniSpace program részeként. A posztgraduális szakirányú továbbképzés szeptemberben kezdődik, jelentkezni augusztus 12-ig lehet.

Tovább nő a külföldi hallgatók száma a Debreceni Egyetemen. Idén mintegy 2000 új hallgató érkezik más országokból az egyetemre, összesen pedig várhatóan több mint 7500 külföldi egyetemista kezdheti meg tanulmányait szeptembertől az intézményben.