November 19-től ismét lehet látogatni a betegeket a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campus Belgyógyászati Klinika "D" épület ápolási osztály „A” és „B” részlegén. A korábban elrendelt teljeskörű látogatási tilalmat keddtől feloldották.
Hírek DE Klinikai Központ címkével
Magyarországon évente mintegy nyolcezer gyermek koraszülöttként, a terhesség 37. hete előtt jön a világra. Az újszülöttek és családjaik küzdelmeire hívják fel a figyelmet minden évben, november 17-én, a koraszülöttek világnapján, melyhez a Debreceni Egyetem idén is csatlakozott. Az intézmény több épületét a reményt és a kitartást szimbolizáló lila fénnyel világították meg, a neonatológián korábban ápolt koraszülötteket és szüleiket pedig egy családi programon látták vendégül.
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ új Gyermeksürgősségi Központjában fogadják a sürgősségi ellátásra szoruló beteg gyerekeket november 18-tól, hétfő reggel 8 órától napi 24 órában a hét minden napján.
A Magyar Gyermekorvosok Társasága és a debreceni Gyermekgyógyászati Klinika is idén ünnepli fennállásának századik évfordulóját. A társaság ebből az alkalomból Debrecenben tartja jubileumi nagygyűlését. A csütörtökön kezdődött háromnapos rendezvényen a tapasztalatcsere mellett a résztvevők felidézik a gyermekgyógyászat elmúlt száz évét, illetve megvitatják a legújabb terápiás lehetőségeket és a legfrissebb tudományos eredményeket.
Hogyan előzhető meg a felnőttkori betegségek kialakulása gyermekkorban? Miért fontos a gyermekkori elhízás kezelése? Ez volt a fő témája annak a szerdai szimpóziumnak, amelyet a Gyermekgyógyászati Klinika alapításának századik évfordulója alkalmából rendeztek a Debreceni Egyetemen. A centenárium tiszteletére az intézményben emléktáblát is avattak a konferencia előtt.
Az Auguszta szanatórium átadásának 110. és az önálló Tüdőklinika megalapításának 25. évfordulója alkalmából jubileumi tudományos ülést rendeztek a Debreceni Egyetemen november 8-án és 9-én. A kétnapos eseményen a szakemberek áttekintették a debreceni tüdőgyógyászat múltját és jelenét, megvitatták a legmodernebb terápiás lehetőségeket, illetve a legújabb kutatási eredményeket.
Betekinthetnek a laboratóriumi dolgozók tevékenységébe, egy szimulációs kar segítségével gyakorolhatják a vérvétel technikáját, illetve vércsoport-meghatározásban is részt vehetnek azok az érdeklődők, akik ellátogatnak a Debreceni Egyetem Laboratóriumi Medicina Intézetének nyílt napjára november 5-én. A keddi programot az Európai Laboratóriumi Dolgozók napja alkalmából szervezik.
Szlovákiai orvosok és szakdolgozók látogattak el a napokban a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Bőrgyógyászati Klinikájának Égési Osztályára. A magyar és a szlovák szakemberek bemutatták az általuk alkalmazott legújabb technológiákat, műtéti technikákat, illetve megosztották a napi betegellátással kapcsolatos tapasztalataikat.
Romhányi György Emlékérmet vehetett át Kovács Ilona, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ patológusa. A díjjal a Magyar Patológusok Társasága a klinikai főorvos kimagasló szakmai- és oktatói tevékenységét ismerte el.
A Debreceni Egyetem több kiváló oktatója és munkatársa részesült elismerésben október 23-án. A nemzeti ünnepen Debrecen önkormányzata a hagyományok szerint maradandó értéket teremtő, kiemelkedő tevékenység, illetve életmű elismeréseként adományoz díjakat.
Október 23-tól teljeskörű látogatási tilalom lép életbe a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campus Belgyógyászati Klinika "D" épület ápolási osztály „A” és „B” részlegén. A rendelkezés visszavonásig érvényes.
A korai stádiumú melanomák felismerését a magas rizikójú betegeken segíti egy új eszköz a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Bőrgyógyászati Klinikán. A készülékkel a teljes bőrfelület anyajegyeiről precíz pozicionálással készült képek lehetővé teszik a változások követését. Az automatizált, feltérképezésre, elemzésre és rögzítésre alkalmas eszközt az egyetem saját forrásból szerezte be.
Csaknem hétszázan sportoltak az egészségükért az I. Globus-Mozaik Med Futónapon vasárnap, a Vekeri-tónál. Az eseményt az emlőrák elleni küzdelem jegyében, jótékonysági céllal rendezték meg. Prevenciós Napra is várták az érdeklődőket, melyen az előadók azt hangsúlyozták: betegség esetén elsősorban szakemberektől és ne a közösségi médiából tájékozódjunk. A programokat a Debreceni Egyetem is támogatta.
Minden életkorban fontos, hogy óvjuk a szemünk egészségét, csökkentsük a látást befolyásoló krónikus betegségek kialakulásának kockázatát és kerüljük el a sérüléseket. Az egyén felelősségére és a látás fontosságára hívják fel a figyelmet a szakemberek októberben, a látás hónapja kapcsán.
A Debreceni Egyetem Onkoradiológiai Klinikája elnyerte az Elekta minősített regionális oktatóközpontja címet. Ez azt jelenti, hogy a jövő évtől a klinikán elméleti és gyakorlati képzéseket indítanak Kelet-Közép-Európa onkoradiológus szakembereinek. Az együttműködésről szóló megállapodást az intézmény és a cég vezetői szerdán írták alá a Debreceni Egyetemen.
Október 20-án, vasárnap rendezik az I. Globus-Mozaik Med Futónapot a Vekeri-tónál, az eseménnyel az emlőrák elleni küzdelemre és a megelőzés fontosságára szeretnék felhívni a figyelmet. Emellett a támogatásokból befolyt összegből egy emlősebészeti eszköz beszerzésére gyűjtenek a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sebészeti Klinikája részére.
A mellrák korai felismerésére és a szűrővizsgálatok fontosságára hívta fel a figyelmet a Magyar Rákellenes Liga Debreceni Alapszervezete és Segítő Szolgálata hétfőn Debrecenben. Évente csaknem háromezren halnak meg emlőrákban Magyarországon, annak ellenére, hogy az idejében diagnosztizált betegség gyógyítható – hangzott el az Összefogás az emlőrák ellen szimpózium és séta elnevezésű rendezvényen.
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikáján 1984-ben alakult meg a Gyermekrehabilitációs Központ. A szakterület elmúlt negyven évét tekintették át a szakemberek egy pénteki konferencián. Az eseményen megvitatták többek között a legújabb terápiás lehetőségeket és szó esett a gyógytornászok, a klinikai szakpszichológusok, a gyógypedagógia, a kórházpedagógia, valamint a robotika gyermekrehabilitációban betöltött szerepéről is.
Október 11-től ismét lehet látogatni a betegeket a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Nagyerdei Campusán működő Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika Kardiológiai részlegén. A korábban elrendelt teljeskörű látogatási tilalmat péntektől feloldották.
Folytatódik a Debreceni Egyetem és a világ egyik vezető egészségipari vállalata, a GE HealthCare sugárterápiás gyógyítást segítő kutatás-fejlesztési együttműködése, melynek keretében az Onkoradiológiai Klinika a GE HealthCare szoftverfejlesztési programjának validálásában vesz részt. A komplex sugárkezelési eljárásokat rendszerbe fogó alkalmazáshoz kapcsolódó együttműködésről szerdán állapodtak meg az egyetem és a cég képviselői.
Hamarosan elkészül a tisztatéri kórterem a Debreceni Egyetem Klinikai Központ gyermekhematológiai-onkológiai osztályán. A steril szoba kialakításának köszönhetően a leukémiás és daganatos gyermekek kezelése során jelentősen csökken a fertőzés veszélye. A fejlesztés célja, hogy a beteg gyermekeket a jelenleginél is hatékonyabban, kevesebb szövődménnyel tudják gyógyítani. A mintegy 40 millió forintos beruházás az egyetem, a város és civil szervezetek összefogásával valósul meg.
Horváth Ildikó, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Tüdőgyógyászati Klinika igazgatója lesz az Európai Tüdőgyógyász Társaság (ERS) következő főtitkára. A szervezet történetében magyar szakember még nem töltött be ilyen felsővezetői pozíciót. Horváth Ildikót a harminchatezer taggal rendelkező társaság legutóbbi kongresszusán választották meg.
Október 2-tól ismét lehet látogatni a betegeket a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campusán működő Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikán. A korábban elrendelt teljeskörű látogatási tilalmat szerdától feloldották.
Teljeskörű látogatási tilalom lépett életbe a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Nagyerdei Campus Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika Kardiológiai részlegén. A rendelkezés szeptember 26-tól visszavonásig érvényes.
Súlyos szív- és érrendszeri betegségek kialakulásához vezethet, ha nem ismerik fel időben a magas koleszterinszinttel járó örökletes megbetegedést, a familiáris hiperkoleszterinémiát (FH). A páciensek nagy része nem is tud a betegségéről, pedig az ma már eredményesen kezelhető. A szakemberek éppen ezért minden szeptemberben kampányt indítanak, hogy felhívják a figyelmet a legjellegzetesebb tünetekre és a súlyos szövődményekre.