A Debreceni Egyetem is csatlakozott a Richter Gedeon Nyrt. partnerségi megállapodásához, melynek célja az innovációs ökoszisztéma erősítése. A szerződés nyomán az egyetem gyógyszerkutatással foglalkozó szakemberei előtt komoly lehetőségek nyílnak meg.
Hírek ipari együttműködések címkével
A világon piacvezető, elsősorban a mesterséges intelligenciához kapcsolódó megoldásokat gyártó Nvidia főhadiszállásán, a kaliforniai San Joséban járt a Debreceni Egyetem Informatikai Karának dékánja. A háromnapos látogatás célja a nagy nyelvi modellek területén a cég által nyújtott zártkörű továbbképzésen való részvétel volt, ami a felsőoktatás és az üzleti szektor számára bővíti a naprakész oktatási lehetőségeket.
Több mint hatvan oktatási intézmény és vállalat képviseltette magát a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar társszervezésében megvalósult hétfői konferencián, amelyen a pedagógusok szerezhettek értékes tapasztalatokat és építhettek új kapcsolatokat a munkaerőpiac és az oktatás közötti együttműködés további erősítése érdekében.
A Debreceni Egyetem potenciális, az iparban és a mezőgazdaságban érdekelt partnerei mutatkoztak be egy workshop keretében pénteken. A rendezvény szervezői azt a fő célt tűzték ki maguk elé, hogy elősegítsék a felsőoktatási intézmény és a gazdasági szereplők között meglévő kapcsolatok erősítését, valamint hozzájáruljanak új hosszútávú együttműködések létrejöttéhez.
A körforgásos gazdaságra való átállást is segíti az az együttműködési megállapodás, amit a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológia Kara kötött a Magyar Könnyűipari Szövetséggel szerdán. Első lépésként leginkább a Földtudományi Intézet munkatársai vesznek részt a közös munkában, ugyanakkor a kontraktus a jövőben számos további lehetőséggel szolgálhat majd.
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karával, valamint Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karával együttműködő vállalati partnerekkel találkozhattak kedden a leendő mesterszakos hallgatók. A fórumon a duális képzési forma tapasztalatairól, illetve a szakmai gyakorlati lehetőségekről tájékozódhattak.
A kutatás-fejlesztésre és az innovációra elkölthető forrásokról és jó gyakorlatokról tartottak tájékoztatót hajdú-bihari vállalkozások képviselőinek a Hajdú-Bihar Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara debreceni székházában hétfőn. A rendezvényen a Debreceni Egyetem rektora a klaszter alapú gazdaságfejlesztés előnyeiről tartott előadást.
Munka- és tűzvédelemmel, környezet-egészségüggyel és környezetirányítással foglalkozó Környezet, Egészség, Biztonság (EHS) Nemzetközi Szimpóziumot rendezett a Debreceni Egyetem Műszaki Kara csütörtökön és pénteken. A rendezvényen a kar környezetmérnök szakos és EHS-szakmérnök hallgatói, oktatói, illetve a témakörök szakemberei vettek részt, összesen több mint 120-an.
Állásajánlatok, vállalati ösztöndíjak, szakmai gyakorlati lehetőségek és karriertanácsadás is várta a látogatókat a Debreceni Egyetem szerdai Állásbörzéjén. Az őszi rendezvényen negyvenöt kiállító fogadta az érdeklődőket a Főépületben.
Future of Finance 2024 címmel tartott szakmai rendezvényt kedden a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara, együttműködve a PwC Magyarországgal. Az eseményen a felek egy keretmegállapodást is aláírtak, illetve a PwC bejelentette: kiválósági ösztöndíjat alapít a GTK-n kiemelkedő tanulmányi eredményeket elért hallgatók elismerésére.
A Debreceni Egyetem Műszaki, Informatikai és a Bölcsészettudományi Kara is képviseltette magát Japánban, a Chuo Egyetemen a több földrész egyetemi szakembereinek részvételével tartott CogInfoCom konferencián. A rendezvényen elsősorban az ember és a digitális környezet, valamint a mesterséges intelligencia, az infokommunikáció, illetve a kognitív képességek összeolvadásának lehetőségeivel foglalkoztak.
A klíma- és szellőzéstechnika legújabb megoldásaival ismerkedtek a Debreceni Egyetem Műszaki Karának épületgépész hallgatói kedden a Fenntartható Épületenergetikai Információs Központban. A roadshow-n láthattak például oldalfalra szerelhető sterilszűrős anemosztátot, illetve labortechnikai szabályozó mintát is.
Magyarországon először a Debreceni Egyetem Műszaki Karán adták át a KAIZEN™ Award díjakat. Az elismeréssel olyan cégeket jutalmaztak, amelyek a folyamatos fejlesztést előtérbe helyező japán filozófiai elv alapján működnek. A Műszaki Kar Menedzsment és Vállalkozási Tanszékén is tananyag ez a vállalatirányításban hasznos szemlélet.
Vírus- és baktériumalapú gyógyszerhatóanyagok, vakcinák fejlesztésére, gyártására szolgáló pilot, azaz középméretű kutatólaboratóriumot hozott létre a Debreceni Egyetem. A létesítmény keddi ünnepélyes átadásán Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter példaértékűnek nevezte a Debreceni Egyetem innovációs tevékenységét.
Az iparági és szakmai ismeretek megosztása, a tehetségmenedzsment és a hallgatói karrierutak, valamint a tudományos, kutatói munka támogatása céljából kötött együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara (DE GTK) és a HELL ENERGY Magyarország Kft.
Egyetemi elismerések és címzetes egyetemi tanár cím adományozásáról, szervezeti módosításokról, valamint új kitüntetések alapításáról is döntött a Debreceni Egyetem Szenátusa a 2023/2024-es tanév utolsó ülésén. A testület több új képzés létesítését és indítását, illetve együttműködési megállapodások megkötését támogatta.
Az élelmiszeripari fejlesztésekhez kapcsolódó együttműködési lehetőségekről egyeztetett a Debreceni Egyetem és a hazai baromfiágazat kiemelkedő vállalatcsoportja, a Master Good vezetése Kisvárdán.
Közös továbbképzést szervez az ipari szektor nyújtotta lehetőségek megismertetésére a Debreceni Egyetem, a Debrecen Business Service Centers Kerekasztal és a Debreceni Tankerület. A most indult programban tíz debreceni középfokú oktatási intézmény pedagógusai vesznek részt.
Megújította és magasabb szintre emelte több évtizedes együttműködését a Debreceni Egyetem és a Teva Gyógyszergyár Zrt. A megállapodása nyomán újabb területekkel egészül ki a kapcsolat, amely egyebek mellett kiterjed majd a hallgatók gyakorlati képzésének erősítésére is. Elkezdődött a Teva Ösztöndíj Program részleteinek kidolgozása is.
Új ipari szereplővel, a TopoLynx Kft.-vel kötött együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara (DE TTK). A felek mind az oktatási, mind a kutatási tevékenységek területén segítik majd egymást, illetve a cég szoftverhozzáférési lehetőséget biztosít a TTK oktatói és hallgatói részére.
A debreceni járműipar jelenéről és jövőbeli lehetőségeiről volt szó a Debrecen Drive pénteki szakmai konferenciáján. Az ország legnagyobb járműipari seregszemléje részeként rendezett tanácskozáson a Debreceni Egyetem szakemberei és az iparági szereplők tekintették át az aktuális kérdéseket.
Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem Műszaki Kara és a Power Belt Kft., a dokumentum aláírását követően pedig átadták a kar Ótemető utcai épületében a cég jóvoltából több millió forintból kialakított, úgynevezett Hajtástechnikai Laborpontot. A világszínvonalú gépekkel, eszközökkel felszerelt műhely egyszerre 20-22 hallgató gyakorlati oktatását segíti.
Karriernapot tartottak pénteken a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán. Számos gyógyszergyár, az Európai Gyógyszerügynökség, valamint a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ mutatta be a kar hallgatóinak, milyen munkalehetőségeket kínálnak számukra a diploma megszerzését követően.
A gyógyászati segédeszközök gyártásával és értékesítésével foglalkozó Coloplast Hungary Kft-vel kötött duális képzésről szóló megállapodást a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara. Az együttműködés révén a vállalatgazdaságtan MSc szakon tanulók gazdagodhatnak értékes tapasztalatokkal a világszerte több mint tizenkétezer alkalmazottat foglalkoztató dán székhelyű cégnél.
Befejeződött a Debreceni Egyetem Műszaki Kar járműmérnöki alapképzés járműgyártás szakirányos hallgatók első csoportjának oktatása a BMW Group Gyár Debrecen Képzési Központjában. A résztvevők egyebek mellett a tervezéssel, a forgácsolással, a lemezmegmunkálással, illetve a részegységek szét- és összeszerelésével ismerkedtek meg.