Hírek köznevelés címkével

Húsz fiatal tehetség, köztük a Debreceni Egyetem gimnazistája és öt hallgatója kapott Cívis Talentum és Békessy Béla-sportösztöndíjat. Az elismeréseket június 25-én, csütörtökön adták át ünnepélyes keretek között a Régi Városházán.

Vidám és tartalmas programokkal, igazi élménycunamival zárták a nevelési évet és nyitották meg a szünidőt a Debreceni Egyetem Óvodájában. Az intézmény mind a nyolc csoportja, azaz az összes apróság fejest ugrott azokba a sokszínű kalandokba, amelyek észrevétlenül, játékos formában támogatták a testi, értelmi, érzelmi és szociális fejlődésüket.

A német nyelvoktatás helyzete, valamint a nyelv oktatásának népszerűsítése a diákok körében volt a központi témája annak a kétnapos fórumnak, amelyet közösen szervezett az EDC Debrecen Város- és Gazdaságfejlesztési Központ és a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Germanisztikai Intézete. Június 15-én és 17-én a DE Learning Centerben közép- és általános iskolák igazgatói, német nyelvtanárai keresték közösen a megoldást az egyetem és a városban működő német cégek képviselőivel.

Klebelsberg Kunó-díjjal, a Debreceni Egyetem Tanárképzéséért-díjával, valamint Jausz Béla-díjjal ismerte el az egyetem az oktatás-nevelés, a tehetséggondozás és a továbbtanulásra felkészítés terén magas színvonalú, példaértékű eredményt elért pedagógusokat, az intézmény tanárképzése érdekében kimagasló munkát végző egyetemi dolgozókat, valamint a gyakorlóiskolákban és partneriskolákban jelentős szakmai tevékenységet folytató tanárokat. Az ünnepségen több vezetői megbízást is átadott Bács Zoltán rektor.

Pályaválasztási önismereti és pénzügyi tudatosságot fejlesztő applikáció – ezúttal is hiánypótló vállalkozási ötletekkel rukkoltak elő a Debreceni Egyetem gyakorlóiskoláinak tehetségei. A középiskolások nyolc hét intenzív felkészítő munka után szerdán mutatták be projektjeiket a Kossuth Gyakorlóban, ahol a pontszámok helyett értékes szakmai jótanácsokkal gazdagodtak.

A Debreceni Egyetem gyakorló gimnáziumának tanulói kiemelkedő eredményeket értek el a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia döntőjében. A fiatal kutatók és fejlesztők a gyógyszertechnológiától az orvosi innovációkon át a drónfejlesztés területéig terjedően mutatták be projektjeiket a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen tartott megmérettetésen. A Magyar Innovációs Szövetség által szervezett versenyen elért sikerek a diákok tehetsége mellett a Debreceni Egyetem tehetséggondozó programjának eredményességét is bizonyítja.

Századik születésnapján köszöntötték a Kossuth Lajos Tudományegyetem Gyakorló Gimnáziumának (ma Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája) egykori igazgatóját, Szász Lajosnét a gimnázium nyugdíjas diákjainak éves találkozóján. Az ünneplés mellett az is elhangzott, hogy a gyakorló a Debreceni Egyetem éves felvételi eredményesség alapján létrehozott középiskolai rangsorában az első helyen végzett, ami megerősítése az iskola hosszú évtizedek óta tartó következetes és minőségi szakmai munkájának, fejlődésének.

Robotprogramozással, izgalmas kísérletekkel, közös alkotással és a Négyszögletű Kerek Erdő titkainak felfedezésével telt a csütörtök délután a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolájában. A 11. alkalommal megrendezett Tehetségnap az intézmény mindhárom feladatellátási helyének diákjait egy közös, kreatív kalandra hívta az Arany János téren.

A magyar nyelv és irodalom írásbeli vizsgákkal hétfőn a Debreceni Egyetem köznevelési intézményeiben is elstartolt az érettségi szezon. A múlt heti ünnepélyes ballagások után a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája, valamint a Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiuma több száz diákja bizonyítja felkészültségét a vizsgabizottságok előtt.

Debrecen utcáin idén is megállt az élet egy rövid időre, amikor a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiumának diákjai traktorokra pattanva búcsúztatták középiskolai éveiket. A 14 erőgépből álló flotta a Pallagi úttól a Böszörményi úti Campusig menetelt, hirdetve: az agrárszakma ifjú titánjai készen állnak a jövő kihívásaira.