Hírek gazdaságtudomány címkével

Közeledik a felvételi időszak hajrája, ezért a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara szülői értekezletet szervez, hogy mind a diákok, mind pedig a szülők a legfontosabb információkkal felvértezve hozhassák meg az életre szóló döntést. A tájékoztatón egyebek mellett az is kiderül, hogyan hozhatja ki a felvételiző a maximumot a pontszámaiból.

Több mint ötszáz újdonsült diplomás vehette át oklevelét a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának pénteki diplomaosztóin. A Díszudvaron tartott két ünnepélyen a diplomák mellett elismeréseket is kiosztottak.

14 interaktív programelem, 44 tájékoztató előadás, 520 regisztrált felvételiző és 70 közreműködő kolléga – számokban így foglalható össze a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának nyílt napja, de valójában sokkal többről szólt. Hiszen a felvételi előtt álló fiatalok azokról a szakokról tájékozódhattak, amelyek a GTK-n várnak rájuk, a jövőjük tervezése szempontjából elengedhetetlen információkhoz juthattak, nem mellesleg pedig három felvételi pontot is szerezhettek.

Mintegy hatszáz fiatal látogatott el szerdán a Böszörményi úti campusra, ahol mindent meg lehetett tudni a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karáról. A rendezvényen egyebek mellett szó esett a képzési paletta sokszínűségéről, a hallgatók számára kínált lehetőségekről a tehetséggondozás, a sport, a kultúra és a közösségi élet terén.

Újabb mérföldkövet jelent az intézmény fenntarthatóság iránti elhivatottságának történetében a Debreceni Egyetem csatlakozása az ESG Szövetséghez. A belépés egyebek mellett lehetővé teszi, hogy az egyetem részt vegyen közös kutatási projektekben, konferenciákon és workshopokon.

Itt a lehetőség a fiatalok előtt, hogy betekintést nyerjenek a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának életébe. A felvételi előtt álló középiskolások interaktív nyílt nap keretében fedezhetik fel, milyen szakok és lehetőségek várnak rájuk, mindent megtudhatnak, ami segíthet a jövőjük tervezésében, nem mellesleg pedig felvételi pontokat is szerezhetnek.

Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara és a Nyíregyházi Szakképzési Centrum. A kontraktus értelmében azon diákok, akik a Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium okleveles pénzügyi-számviteli ügyintéző szakán végeznek és később felvételt nyernek a GTK-ra, harminc kreditet tudnak majd elismertetni.

Nagy sikerrel rendezte meg 13. alkalommal is a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar hagyományos vetélkedőjét, az Ihrig Károly Tanulmányi Versenyt (IKTV). A középiskolásoknak meghirdetett megmérettetésen idén mind a hat döntős csapat debreceni volt, két-két formáció képviselte a Kossuthot és a Balásházyt, valamint a Mechwart és a Medgyessy diákjai is indultak a győzteseknek járó ötven pontért.

A Debreceni Egyetem szakemberei is részt vettek a régió kiemelt sportkonferenciáján, a Sport Forum Hungary rendezvényén. Az interaktív szakmai fórum idén is összehozta a globális sportélet meghatározó szereplőit. A Puskás Arénában tartott tanácskozás központi témája a nemzetközi sportegyüttműködések voltak, mélyrehatóan vizsgálták a régió sportéletét és sportgazdaságát meghatározó kérdéseket.

Tíz tagozatban 59 előadást mutattak be a legtehetségesebb hallgatók a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Tudományos Diákköri Konferenciáján. A kar hallgatói mellett külön tagozatban ezúttal is lehetőséget kaptak középiskolás diákok, akik szintén beszámolhattak az őket foglalkoztató témákban íródott munkájukról.

Több mint hatvan oktatási intézmény és vállalat képviseltette magát a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar társszervezésében megvalósult hétfői konferencián, amelyen a pedagógusok szerezhettek értékes tapasztalatokat és építhettek új kapcsolatokat a munkaerőpiac és az oktatás közötti együttműködés további erősítése érdekében.

Az ESG keretrendszerhez kapcsolódó legfrissebb szabályozásokat, kutatások eredményeit és empirikus tapasztalatok kérdésköreit tárgyalta az I. DE-ESG Konferencia és Fórum. A hagyományteremtő szándékkal életre hívott rendezvény elsődleges célja volt, hogy a régióban egyedülálló módon mind az akadémiai, mind a vállalati szektor szereplői számára átfogó képet nyújtson az ESG keretrendszer lehetőségeiről és kihívásairól.

MI és a Tudomány címmel rendezett tudományos fórumot a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara. A Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat keretében tartott tanácskozáson elhangzott: nem a mesterséges intelligencia veszi majd el az állásokat, hanem azok az emberek, akik tudják használni az AI-t.

Mik a tudomány és az innováció válaszai az európai zöld megállapodás kihívásaira és milyen feladatai vannak ennek kapcsán a társadalomnak, illetve a tudománynak? Többek között ezekről tanácskoztak a Magyar Tudomány Ünnepe keretében tartott konferencián csütörtökön a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán.

Debrecen fejlődéséről és gazdasági lehetőségeiről osztotta meg tapasztalatait, illetve elképzeléseit a város polgármestere, Papp László a DEViK klubülésén a Böszörményi úti campuson. A városvezető részletesen bemutatta azt a gazdaságfejlesztési stratégiát, amelyet még 2014-ben indítottak, és amelynek nyomán mára sokan irigykedve gondolnak Debrecenre, mely egy élhető, lehetőségekkel teli város lett.

A gazdaságtudományok iránt érdeklődő középiskolások mérhetik össze tudásukat a XIII. Ihrig Károly Tanulmányi Versenyen (IKTV). Az idei téma: Út a jövőbe? Digitális világ és "MI". A megmérettetésre 9-14. évfolyamos diákok jelentkezését várja a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara, akiket érdekel az egyetemi élet, szeretnek játszani, nem félnek a kihívásoktól és kreatívak.

Neves egyetemi kutatók és szakértők járták körbe a magyar uniós tagság elmúlt húsz évét, valamint a soros uniós elnökségben rejlő lehetőségeket a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar, Állam- és Jogtudományi Kar, valamint az MTA TABT Jogi és Közgazdaságtudományi Szakbizottság szervezésében megvalósult pénteki workshopon.

A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karával, valamint Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karával együttműködő vállalati partnerekkel találkozhattak kedden a leendő mesterszakos hallgatók. A fórumon a duális képzési forma tapasztalatairól, illetve a szakmai gyakorlati lehetőségekről tájékozódhattak.

A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar 19 kiválósága nyerte el a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat ebben a tanévben. A kimagasló tanulmányi eredményeket felmutató és szakmai téren is kiemelkedő teljesítményt nyújtó hallgatók hétfőn vehették át a tanulmányi támogatást igazoló okleveleket a Böszörményi úti campuson.

A pénzügyi szolgáltatások jövőjét megváltoztató legújabb mesterséges intelligencia-megoldásokba, illetve a digitális gazdaság világába kalauzolták el a téma iránt érdeklődőket kedden a Kazánházban, a félév második DEViK klubülésén.

Az ESG keretrendszer lehetőségeiről és kihívásairól kínál átfogó képet az I. DE-ESG Konferencia és Fórum. A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara társszervezésében megvalósuló novemberi rendezvényen neves kutatók, szabályozási és felügyeleti szakértők, valamint tanácsadók osztják meg ismereteiket. Az eseményre a regisztráció már elindult.

Átvették okleveleiket hétfőn a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának legújabb demonstrátorai: a 2024/25-ös tanévben a pályázók közül 19-en feleltek meg a követelményeknek. A hallgatók közvetlenül a tanszékek, intézetek oktató-kutató munkájába kapcsolódnak be.

A régió tankerületeiből és szakképzési centrumaiból érkező pedagógusok szerezhetnek értékes tapasztalatokat és építhetnek új kapcsolatokat a munkaerőpiac és az oktatás közötti együttműködés további erősítése érdekében egy, a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar társszervezésében megvalósuló november végi konferencián.

A labdarúgás gazdasági jelentőségéről, a világgazdaságban betöltött szerepéről, mozgató elemeiről és a szurkolói közösségek piaci szerepéről volt szó a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája középiskolás diákjai számára rendezett „Tudós és iskola – tudósiskola” tehetséggondozó programján, amelynek keddi vendége Bácsné Bába Éva, a DE Sportgazdasági és -menedzsment Intézet igazgatója, a Gazdaságtudományi Kar dékánhelyettese volt.

Az elmúlt tíz évben robbanásszerűen megnőtt a térségbe betelepülő multinacionális cégek száma, amelyek a szervezetfejlesztés kultúrájában és eszközeiben fejlettebbek vagy éppen más szemlélettel bírnak a hazai gyakorlathoz képest. A Debreceni Egyetem társszervezésében valósult meg a culTUNEration Kelet-Magyarország rendezvény szerdán, a vállalatfejlesztés-fókuszú hármas konferencián arra mutattak rá, miként lehet összehangolni a különböző kultúrákhoz és generációkhoz tartozó embereket.