Hírek kitüntetés címkével

Húsz fiatal tehetség, köztük a Debreceni Egyetem gimnazistája és öt hallgatója kapott Cívis Talentum és Békessy Béla-sportösztöndíjat. Az elismeréseket június 25-én, csütörtökön adták át ünnepélyes keretek között a Régi Városházán.

Jubileumi díszoklevelet vehettek át azok a mérnökök, akik 1976-ban a Debreceni Egyetem Műszaki Karának jogelődjén, az Ybl Miklós Műszaki Főiskola Építőipari Karán építőgépész és magasépítési szakokon szereztek diplomát. Összesen 58 egykori hallgató részesült elismerésben a csütörtöki ünnepségen.

Korányi-gyűrű életműdíjat vehetett át Brugós László, a Debreceni Egyetem tüdőgyógyász klinikai főorvosa. A Magyar Tüdőgyógyász Társaság a szakember több mint három évtizedes, kimagasló gyógyító, tudományos és oktatói munkásságát ismerte el a kitüntetéssel.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sebészeti Klinikájának igazgatója, Tóth Dezső egyetemi docens kapta idén a Kardos Géza-emlékérmet a magyar sebészet fejlesztésében végzett úttörő munkája elismeréseként. A díjat a Miskolci Sebész Találkozón adták át. A szakmai fórumon a kitüntetett mellett a klinika több szakorvosa is előadást tartott átfogó képet adva a debreceni sebészeti munkacsoport tevékenységéről, szakmai eredményeiről és innovációiról.

Csépány Tünde, a Debreceni Egyetem docense, a Sclerosis Multiplex (SM) centrum vezetője vehette át idén a Magyar Neurológiai Társaság rangos elismerését, a Sántha Kálmán-emlékérmet. A kitüntetéssel a debreceni szakember iskolateremtő munkásságát, a sclerosis multiplex kezelése terén elért kimagasló eredményeit ismerték el.

Az orvosképzés és a gyógyítás kiemelkedő alakjait köszöntötte szerdán a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara. Az ünnepségen a Fornet Béla Emlékérem és Jutalomdíjat Kiss Csongor egyetemi tanár, míg a Kettesy Aladár Emlékérem és Jutalomdíjat Flaskó Tibor egyetemi docens vehette át több évtizedes gyógyító, oktató és tudományos munkássága elismeréseként.

A Debreceni Egyetem és a DEAC több munkatársát is díjazták a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) éves közgyűlésén, melyet a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen tartottak. Olyan szakemberek vehették át idén az elismeréseket, akik hivatástudatukkal nemcsak a hallgatói sport presztízsét emelték, hanem meghatározó módon formálták az egyetemi sport globális és lokális jövőjét is.

Sztanek Ferenc egyetemi docens, belgyógyász, diabetológus és endokrinológus szakorvos Hetényi Géza-díjat vehetett át. A kitüntetést a Magyar Diabetes Társaság vezetősége kiemelkedő szakmai és tudományos tevékenysége elismeréseként adományozta.

Debrecen város napja alkalmából kiemelkedő elismerésben részesült Bartha Elek, a Debreceni Egyetem korábbi oktatási rektorhelyettese, a Bölcsészettudományi Kar professor emeritusa és Balla József egyetemi tanár, a Belgyógyászati Klinika igazgatója, a Nephrológiai Tanszék vezetője. Kitüntetésüket a Kölcsey Központban tartott ünnepi közgyűlésen vették át szombaton.

Az agrártudomány, a bölcsészettudomány, a közgazdaság, a műszaki és természettudományok, valamint a kultúra és a közművelődés területén végzett kiemelkedő munkájukért vehettek át a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából állami kitüntetéseket a Debreceni Egyetem szakemberei.