Több millió forintos vállalati támogatásnak köszönhetően korszerű oktatástechnikai eszközökkel újult meg a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának két tanterme. A KWS Magyarország Kft. és a Corteva Agriscience adományából megvalósult fejlesztés új szintre emelte az intézmény és a vállalatok több évtizedes együttműködését, amely a kutatás mellett immár az oktatás területére is kiterjed. A modern környezet hozzájárul ahhoz, hogy a hallgatók a legkorszerűbb technológiák segítségével készüljenek fel az agrárium jövőbeli kihívásaira.
Hírek MÉK címkével
A debreceni agrár-felsőoktatás 158 éves hagyományaira építve vehette át diplomáját a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának 185 hallgatója pénteken a Főépület Aulájában. A végzősök közül 116-an kiváló, jeles vagy kitüntetéses oklevelet szereztek.
A mesterséges intelligencia agráriumban használható alkalmazási területeiről, az ágazat társadalmi és gazdasági kihívásairól volt szó egyebek mellett a II. Agrár Üzleti Klubban. A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara, valamint Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar által egy éve létrehozott szakmai közösségének célja az agrár- és élelmiszeripari szereplők, az egyetem stratégiai partnereinek, vállalatvezetők és ágazati szereplők szakmai párbeszédének ösztönzése. A Nádudvaron megszervezett rendezvényen mintegy 60 szakember vett részt.
A Debreceni Egyetem Innovációs Központjában tett szakmai látogatást az MVM Csoport delegációja a UD Catapult szervezésében. A program célja az volt, hogy a résztvevők áttekintsék az egyetem különböző karainak kompetenciáit, valamint feltérképezzék az együttműködés lehetséges területeit.
A felvételi eredmények alapján legjobban teljesítő középiskolákat díjazta a Debreceni Egyetem. Gyorsabbá válhat a gyermekek vizsgálata a Klinikai Központban egy MR-készüléknek köszönhetően. A súlyos aszályról, a csökkenő terméshozamokról és a romló exportkilátásokról esett a legtöbb szó az idei búzatanácskozáson – egyebek mellett ezekkel a témákkal jelentkezik az Alföld Televízió DíszUDvar magazinjának legújabb adása.
Tudományos munkájuk támogatásához a Debreceni Egyetem 13 fiatal kutatója nyerte el idén a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Bolyai János Kutatási Ösztöndíját. Az oklevelet hagyományosan a szeptemberi Bolyai-napon vehetik át a nyertesek.
A Debreceni Egyetem a multidiszciplináris szemléletét állítaná a vízmegtartás szolgálatába – hangzott el szerdán az I. Debreceni Környezetvédelmi és Vízgazdálkodási Fórumon. Az egyetem konferenciáján a vízhiány következményeiről, a vízmegtartás kihívásairól és a jó gyakorlatokról tárgyaltak vízgazdálkodási, természetvédelmi, mezőgazdasági és ipari szereplők részvételével. Az Élő Környezetért Felelős Minisztérium államtitkára bemutatta a kormány új környezetvédelmi stratégiáját.
A Műszaki Kar és a Pénzügyi Igazgatóság kollektívája is a kiemelt szervezeti egységek közé jutott a Debreceni Egyetem Dolgozói Mozgásprogramjában (DEDM). A játékos, sportos egyetemi viadal májusi díjait már hagyományosan a Dolgozói DErbi-n adták át.
Oktatási együttműködésről, hallgatói mobilitás támogatásáról, közös szakmai gyakorlatok szervezéséről, valamint nemzetközi pályázati partnerségről írt alá megállapodást a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar a Pronix Learning nemzetközi képzési szervezettel. A közreműködés keretében első körben harminc indiai hallgató érkezett kéthetes, gyakorlatorientált nemzetközi képzésre az agrárkarra.
Súlyos aszályhelyzet, csökkenő terméshozamok és romló exportkilátások jellemzik a hazai búzatermesztést – hangzott el a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara, valamint az Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság által szervezett idei búzatanácskozáson. Kelet-Magyarországon az átlagos csapadék alig 10 százaléka hullott le tavasszal, ami már az őszi vetésű kalászosokat is veszélyezteti.