Hírek DE KK Kenézy Gyula Campus címkével

A Kenézy Gyula Campus Sürgősségi Betegellátó Osztályának beolvadásával létrejött az integrált Sürgősségi Klinika a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. Az intézmény március elsejétől két telephelyen, egységes szakmai irányítás alatt működik. A klinika az integrációval az ország egyik legnagyobb sürgősségi betegellátó központjává vált.

A betegellátás minőségének és biztonságának folyamatos javítása érdekében az elmúlt hetekben több átalakítás is történt a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campusán. Februártól új, korszerű helyen fogadja a baleseti sérülteket az újonnan kialakított traumatológiai triázs, létrehozták az ortopédiai és traumatológiai szeptikus osztályt, az Egynapos Sebészeti Központ pedig új helyen folytatja működését. A fejlesztésekről a Klinikai Központ vezetősége hétfőn a helyszínen tájékozódott.

A Debreceni Egyetem hat professzora vehette át a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottságának kitüntetését. Az elismeréseket Páles Zsolt, a DAB elnöke adta át szerdán a szervezet éves közgyűlésén.

A hazai egyetemi centrumok közül elsőként a Debreceni Egyetem szerezte be a legújabb típusú FibroScan készüléket, amelyet a májbetegek komplex non-invazív kivizsgálásában alkalmaznak. Az eszköz az eddiginél is magasabb színvonalú és hatékonyabb betegellátást tesz lehetővé. A mintegy hatvanmillió forint értékű, egyetemi forrásból megvásárolt készüléket hétfőn adták át ünnepélyesen a Klinikai Központ Gasztroenterológiai Klinikáján.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ nyolc szakdolgozója vehetett át elismerést magas színvonalú és példamutató szakmai munkájáért pénteken az intézményben rendezett ünnepségen. A Kiváló Dolgozó Kitüntetést és Jutalomdíjat minden évben a magyar ápolók napjához kapcsolódóan adják át.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ mindkét campusának valamennyi fekvőbeteg részlegén február 14-től, keddtől látogatási tilalom lép életbe. A rendelkezés visszavonásig érvényes.

Február elsején elsőként Hajdú-Bihar vármegyében indult el az új ügyeleti rendszer, melyet fokozatosan vezetnek be az egész országban. Az átalakítás célja, hogy az eddiginél jobb ellátást biztosító, a sürgősségi ellátórendszer elemeivel összekapcsolt rendszer működjön. Debrecenben a felnőtt háziorvosi és a sürgősségi ügyelet továbbra is a DE Klinikai Központ Sürgősségi Klinika épületében működik. A gyermekek ügyeleti ellátásában nincs változás.

3D nyomtatással készítenek többek között csont- és ízületpótló implantátumokhoz kapcsolódó egyedi eszközöket a Debreceni Egyetem Biomechanikai Laboratóriumában. Tevékenységüket, illetve a 3D technika orvosi alkalmazási lehetőségeit ismeretterjesztő filmekben mutatják be a labor munkatársai. A nemrégiben elkészült ötrészes sorozat a Debreceni Egyetem YouTube-csatornáján is megtekinthető.

A január 30-ai átadás-átvétel nyomán immár a Debreceni Egyetem tulajdonában van a 32 ezer négyzetméteres Tüzér utcai ingatlan. A jövőben Forest Center néven működő komplexumban a bérlő piaci vállalatok mellett az egyetem saját tevékenysége és a térítéses betegellátás kap helyet a tervek szerint.

Magyarországon évente több száz nő halálát okozza a méhnyakrák, pedig a betegség védőoltással és rendszeres szűréssel megelőzhető. Erre hívták fel a figyelmet a szakemberek a január 23-a és 29-e között megrendezett Európai Méhnyakrák Megelőzési Héten. A kampányhoz a Debreceni Egyetem Klinikai Központja is csatlakozott.