Jelentős szakmai sikert ért el a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sebészeti Klinikája. Az érsebészeti osztályon elvégezték az első sürgősségi stentgraft-beültetést (EVAR), amelyre repedt aorta aneurizma miatt volt szükség. A tervezett EVAR műtétek már rutinszerűnek számítanak Debrecenben, az ügyeleti időben elvégzett sürgősségi beavatkozás azonban szintlépést jelent, garantálja, hogy a jövőben még több beteg kapjon esélyt a gyógyulásra.
Harmadik helyen végeztek a Debreceni Egyetem joghallgatói azon az országos jogesetmegoldó versenyen, amit a május 9-ei Európa-nap alkalmából a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának Kassai úti épületében tartottak. A megmérettetésen az Európai Unió belső piacának működését érintő jogi kérdésekre válaszoltak a versenyzők.
Jól szerepeltek a prágai Károly Egyetem által szervezett nemzetközi futballtornán a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának hallgatói, az alakulat ezüstérmet szerzett a megmérettetésen. A cseh szervezők a sportból kiindulva gyógyszerész szakmai együttműködéseket is kialakítanának európai egyetemek között, amiből a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara is profitálhat.
Humaniora elnevezéssel angol nyelvű Facebook-oldal kezdte meg működését, amely a Debreceni Egyetemen (DE) művelt humán tudományokkal kapcsolatos híreket, eseményeket népszerűsíti. A Humaniora célja, hogy külföldön minél szélesebb körben mutassa be az intézmény oktatási és tudományos eredményeit, erősítve ezzel is a nemzetközi kapcsolatok építését hallgatói, oktatói, kutatói és tudományos szinten egyaránt.
Világrendetlenség, a régi világrend felbomlása jogi és gazdasági aspektusból címmel kerekasztal-beszélgetést tartottak a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán. A rendezvényen az ÁJK és a Gazdaságtudományi Kar oktatói aktuális, mindkét tudományágat érintő témákról tartottak előadásokat.
Horváth Tamás, 4. éves testnevelés-gyógytestnevelés tanár szakos hallgató mindenkit maga mögé utasított az erős mezőnyben a 25. Nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián, ahol több mint száz résztvevő adta elő kutatását a világ különböző egyetemeiről. Karap Bálint harmadik lett, illetve Mázik Laura is szépen helyt állt.
Földrengés és tömegbaleset – többek között ilyen helyzetekben mentettek életeket a meDEkrízis 2026 résztvevői. A Debreceni Egyetem által szervezett katasztrófa- és honvédorvosi versenyen a magyarországi és a nagyváradi orvostanhallgatók extrém katasztrófahelyzetekben bizonyították rátermettségüket és mutathatták meg gyakorlati tudásukat. A Hajdú-Bihar Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság bázisán, az úgynevezett romvárosban május 7-e és 9-e között megrendezett megmérettetésen a Debreceni Egyetem csapata a második helyen végzett.
Újabb állomásához érkezett a Debreceni Egyetem és a Magyar Úszó Szövetség 2023 novembere óta tartó együttműködése: a Sporttudományi Koordinációs Intézet és a szövetség közös szervezésében a Learning Centerben tartották az Országos Oktatói Konferenciát szombaton. Több mint száz szakember gyűlt össze, akik megoszthatták tapasztalataikat, illetve négy előadást hallgathattak meg, hogy azokból okulva még jobb oktatókká válhassanak.
Harmadik alkalommal rendezték meg a HÖOK Kispályás Focikupát a hétvégén Budapesten, ahol ismét kiemelkedő sikert ért el a Debreceni Egyetem csapata. Az együttes második alkalommal hódította el a bajnoki címet, ezzel sikeresen megvédte tavalyi győzelmét.
Csaknem háromszáz egyetemi munkatárs vett részt a DEAC szabadidősport szakosztályának 48 órás mozgáskihívásán a Dóczy utcai sportcampuson. A péntek reggeltől vasárnap reggelig tartó programot harmadik alkalommal rendezték meg, a korábbiakhoz hasonlóan idén is nagyszerű hangulatban.
A mobiltelefonoktól az űrtechnikán át az önfertőtlenítő orvosi textilekig – a polimerek ma már életünk minden területét átszövik. A fenntarthatóság, az innovatív orvosi alkalmazások és a jövő anyagainak legégetőbb kérdéseit vitatták meg a szakterület vezető kutatói a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Műanyag Munkabizottságának tudományos konferenciáján pénteken, a Debreceni Egyetemen (DE).
Az ókori görög és római felirattani, papirológiai újdonságok álltak a középpontjában annak a kétnapos nemzetközi epigraphikai konferenciának, amelyet 2026. május 7-8. között rendezett a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Történelmi Intézet Klasszika filológiai és Ókortörténeti Tanszéke. A Főépület Karácsony Sándor termében az alapító Németh György köszöntését követően a szakterület legkiválóbb hazai és külföldi képviselői számoltak be legújabb kutatási eredményeikről.