Egy több mint tizenegyezer négyzetmétereres diákszállót épít a Debreceni Egyetem a Böszörményi úti campusán. A 320 hallgató elhelyezésére alkalmas többfunkciós komplexum az első lépcsőfoka az intézmény közép- és hosszútávú, a hallgatók és oktatók lakhatását támogató startégiájának. Az intézmény a következő években – az elérhető források függvényében – a Böszörményi úti fejlesztésen túl a Sportkollégium teljeskörű felújítását és egy új diákhotel építését is tervezi a Kassai úti campuson.
Új Asszisztált Reprodukciós Központ épül a Debreceni Egyetemen, amely korszerű infrastruktúrájával és magas színvonalú szakmai hátterével jelentősen bővíti a meddőségi kezelések lehetőségeit. A beruházás révén több és eredményesebb lombikkezelés válhat elérhetővé a sikertelen gyermekvállalással küzdő párok számára. A fejlesztés részleteiről szerdán sajtótájékoztató számoltak be az intézmény és a fenntartó kuratórium vezetői.
Negyven kiállító, közép- és nagyvállalatok képviselői, munkaközvetítők, karriertanácsadók, a helyben működő nemzetközi cégek standjai várták a Debreceni Egyetem hallgatóit, valamint a karrierlehetőségek iránt érdeklődő látogatókat a tavaszi Állásbörzén és karriernapon a Főépület Díszudvarán szerdán. Ezúttal a készségek, a külföldi tapasztalatok álláskeresésben betöltött szerepe került a fókuszba.
Második helyen végzett a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar hallgatója, Ipó Anna az Év Gyógyszerészhallgatója betegtanácsadási verseny országos döntőjében. A megmérettetésen a gyógyszerészeti képzést folytató hazai felsőoktatási intézmények hallgatói mérték össze tudásukat.
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Fül-Orr-Gégészeti és Fej- Nyaksebészeti Klinikáján jelentős szakmai és technológiai fejlesztések valósultak meg az elmúlt években. Megkezdte működését a Szilvássy Judit Audiológiai Központ, bevezettek több korszerű minimálisan invazív eljárást, és elindult a robotasszisztált sebészeti rendszer alkalmazása is. Az innovatív megoldásoknak köszönhetően az intézményben az eddiginél is színvonalasabb és biztonságosabb a betegellátás.
Első magyar kutatóként járt a norvég antarktiszi területhez tartozó Bouvet szigetén a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar docense. Radócz László egy nemzetközi tudományos expedíció tagjaként töltött két hetet a gleccserekkel borított szigeten, ahol eddig kevesebb mint 200 ember járt, kevesebben, mint a világűrben.
Befejeződött a Debreceni Egyetem Műszaki Kar felújításának és bővítésének második üteme. Több mint háromezer négyzetméteresre bővült és két emeletes lett a „B” épület, a régi terek teljesen megújultak. A létesítménybe a kar Műszaki Alaptárgyi Tanszéke, a Dékáni Hivatal és a Tanulmányi Osztály költözött be, a második emeleten pedig nyolc új tantermet alakítottak ki.
Ötödik alkalommal rendezte meg az országban egyedülálló természettudományos versenyét a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara. A szervezők a természettudományok, az egészségügyi és a gyógyszerész pályák népszerűsítését tűzték ki fő célul. A megmérettetés döntőjébe jutott diákok olyan felvételi pontokat vihetnek magukkal, amelyek sokat érhetnek akkor, ha a debreceni gyógyszerészképzés keretében akarnak továbbtanulni.
A Debreceni Egyetem labdarúgócsapata a végkimenetel szempontjából fontos mérkőzést játszik a Dóczy utcai sportcampuson. A kosárlabdázókra szintén sorsdöntő bajnoki vár hazai pályán, és itthon játszanak a kézilabdázók, valamint a futsalosok is.
Különleges kerítéskiállítással, terápiás kutyás sportnappal és hagyományőrző kézműves foglalkozásokkal hangolódtak a húsvétra a Debreceni Egyetem Gyakorló Óvodájának növendékei. A háromnapos eseménysorozat nemcsak az ünnepi készülődésről, hanem a generációk közötti összefogásról is szólt.
A magyar könnyűzene történeti áttekintése címmel Kapusi Kálmán, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Könnyűzenei Intézet igazgatója tart előadást az intézmény Tudományos Igazgatóságának ismeretterjesztő sorozatában. A program várja mindazokat, akiket érdekel a hazai zenekultúra múltja és jelene.
Szakmai napon látta vendégül a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) és a Debrecen Business Service Centers (DBSC) a Hajdúböszörményi és a Berettyóújfalui Tankerületi Központ intézményi vezetőit. Az április 1-i találkozó lehetőséget teremtett arra, hogy a résztvevők megismerjék és a jövőben akár csatlakozzanak a BTK és a DBSC által szervezett Üzleti szolgáltatások a gyakorlatban, pedagógus-továbbképzés a középfokú szakmai szakképzés minőségének javítása érdekében című kurzushoz.