Megkezdődtek a karbantartási és parkgondozási munkálatok a június elejétől a Debreceni Egyetem vagyonkezelésébe került parkban. A diplomaosztókra beindították a szökőkutat is, amelynek korszerűsítése már nem halogatható tovább. Debrecen emblematikus terének a következő években tervezett felújításáról, átalakításáról online kérdőíven mondhatták el a lakosok a véleményüket.

Újabb rangos elismerések igazolják a Debreceni Egyetem (DE) és a középiskolai tehetséggondozás sikeres összefogását. Nagy Róbert, a kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium végzős tanulója a DE Természettudományi és Technológiai Kar (TTK) szakmai támogatásával ért el kiemelkedő hazai és nemzetközi eredményeket.

A Debreceni Egyetem Műszaki Kar építész mesterképzésén frissen végzett 15 hallgató tervrajzaiból és makettjeiből nyílt kiállítás a debreceni Új Városháza Galériájában hétfőn. A tárlat augusztus végéig látogatható.

Vidám és tartalmas programokkal, igazi élménycunamival zárták a nevelési évet és nyitották meg a szünidőt a Debreceni Egyetem Óvodájában. Az intézmény mind a nyolc csoportja, azaz az összes apróság fejest ugrott azokba a sokszínű kalandokba, amelyek észrevétlenül, játékos formában támogatták a testi, értelmi, érzelmi és szociális fejlődésüket.

Vizeletcsöpögés egy önfeledt nevetés közben vagy állandóan visszatérő hüvelyi fertőzés – ezek nem csupán a mindennapokat megnehezítő kellemetlenségek, hanem valódi orvosi problémák, amelyek ma már a korszerű diagnosztikai és terápiás lehetőségeknek köszönhetően eredményesen kezelhetőek. A többek között ezeknek a betegségeknek a gyógyításával foglalkozó urogynekológia a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában az elmúlt évek alatt az ország egyik legdinamikusabban fejlődő szakterületévé vált.

Rektorhelyettesi és elnöki pályázatokat rangsorolt, professzor emeritusi címek adományozásáról, valamint a Rector Emeritus és a Decanus Emeritus címek létrehozásáról döntött, illetve számos szabályzatát módosította júniusi ülésén a Debreceni Egyetem Szenátusa. A tanácskozáson átvették kinevezésüket a július elsejével hivatalba lépő dékánok is.

Összesen nyolcvanhét hallgató vehette át diplomáját a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar oklevélátadó ünnepségén a Főépület Aulájában szombaton. A végzősök között most először kaptak diplomát a Könnyűzenei Intézet kortárs könnyűzene alapképzési szak hallgatói, akik ezzel az ország első diplomás könnyűzenészei lettek.

Letették esküjüket és átvették orvosi diplomájukat az Általános Orvostudományi Kar végzősei szombaton. Az ünnepi tanácsülésen több mint száznegyven magyar és külföldi hallgatót avattak orvosdoktorrá.

A debreceni agrár-felsőoktatás 158 éves hagyományaira építve vehette át diplomáját a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának 185 hallgatója pénteken a Főépület Aulájában. A végzősök közül 116-an kiváló, jeles vagy kitüntetéses oklevelet szereztek.

Míg Nyugat-Európában vonzó az egyetemi katedra, addig hazánkban a fiatalok szívesebben választják a profitorientált piaci szektort a tudományos életpálya helyett. Éppen ezért a kutatói munka presztízsének növelésére, az oktatói tevékenység szépségének, előnyeinek megismertetésére van szükség Dajnoki Krisztina, a Gazdaságtudományi Kar tudományos dékánhelyettese szerint, aki május közepétől vezeti a Debreceni Egyetem Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskoláját.

A mesterséges intelligencia agráriumban használható alkalmazási területeiről, az ágazat társadalmi és gazdasági kihívásairól volt szó egyebek mellett a II. Agrár Üzleti Klubban. A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara, valamint Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar által egy éve létrehozott szakmai közösségének célja az agrár- és élelmiszeripari szereplők, az egyetem stratégiai partnereinek, vállalatvezetők és ágazati szereplők szakmai párbeszédének ösztönzése. A Nádudvaron megszervezett rendezvényen mintegy 60 szakember vett részt.

Az Országos Színházi Találkozó keretében a Csokonai Fórum Kóti Árpád termében csütörtökön rendezett, gálaműsorral egybekötött eredményhirdetéssel zárult az „Egy sima, egy fordított…” műfordítói pályázat. A megmérettetést hatodik alkalommal hirdette meg a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Művészeti Központja a város támogatásával, együttműködve a DESzínházzal, a DE Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégiummal és a Csokonai Színházzal.