Kun Ferenc, a DE TTK dékánja kiemelte: a konferencia sokkal több egy tudományos eseménynél.
- Szeretnénk a külföldi hallgatóinkat minél inkább integrálni a kar közösségébe, a rendezvény pedig a tudományon keresztül éppen ezt teszi. Nemzetközi kar lévén felelősséget érzünk amiatt is, hogy segítsük a hallgatók egyetem utáni elhelyezkedését, ezért is szerepel a programban egy olyan előadás, melyet az egyik ipari partnerünk toborzásért felelős szakembere tart. Azt tapasztaljuk, van igény a rendezvényre, nagyon sok külföldi hallgató érdeklődik a kutatási lehetőségek iránt, tehát amellett, hogy elkészítik a szakdolgozatukat, tovább szeretnének lépni, mélyebben meg akarják ismerni a saját tudományterületeiket. Mi pedig örülünk ennek, hiszen pont a tudományos kutatás az a terület, amin keresztül akár egyetem után is tudjuk velük tartani a kapcsolatot – hangsúlyozta Kun Ferenc.
A TTK 2800 hallgatója közül mintegy nyolcszázan angol nyelvű képzésben vesznek részt. A nemzetközi tudományos konferencia nekik szólt, hogy részletesen megismerhessék a kar kutatásait, a tudományos munkát.
A csütörtöki programon saját tapasztalataikat is megosztották a TTK kutatásaiban részt vevő külföldi hallgatók. Mivel kiemelkedő szerepe van a kar rendkívül erős vállalati kapcsolatrendszerének az alap- és az alkalmazott kutatásokban, így az eseményen a TTK egyik vállalati partnere, a Sensirion képviselője is előadást tartott.
A szervezők abban bíznak, hogy az immár harmadik alkalommal megrendezett tudományos programnak köszönhetően a jövőben még több külföldi diák kapcsolódik be a TTK nemzetközi szinten is elismert kutatásaiba és vehet részt az OTDK konferenciákon.
Sajtóközpont - KSzD