A pénteki esemény fő célja az úgynevezett STEM-területek – a tudomány, a technológia, a mérnöki tudományok és a matematika – népszerűsítése volt játékos, interaktív formában. A Magyarországon most először megszervezett STEM-fesztiválon 22 iskola 1010 diákja vett részt.
Előzetesen akkora volt az érdeklődés a rendezvény iránt, hogy még várólistát is indítani kellett. A program különlegessége volt, hogy a tanulócsoportok érkezése után délután az Emerson | NI munkavállalók családjait is várták az eseményen, a lehetőséggel pedig csaknem 400 családtag élt.
– Ha minden gyermek számára bebizonyítjuk, hogy a STEM tényleg szórakoztató, akkor az javíthatja a tudomány, a technológia, a mérnöki tudományok és a matematika minőségi oktatását és progresszív változásokat eredményezhet a jövő innovátorainak megszólításában - hangsúlyozta az Emerson | NI ügyvezetője.
Hosszu Róbert megköszönte a cég partnereinek, kiállítóinak és a vállalat önkénteseinek, hogy összefogásuk, együttműködésük eredményeként több mint ezer gyermek élhette meg a technológia és tudomány játékos élményét. A We STEM Day azt is megmutatta, hogy ez nem csupán egy esemény, hanem inspiráció és közösségteremtés a jövő tudósaival, mérnökeivel, tanáraival és szüleikkel együtt – hangsúlyozta az ügyvezető.
Az egész napos programkavalkádban a látogatók egyebek mellett kipróbálhatták a FIRST LEGO League versenypályáját, - ahol a Hello World Egyesület támogatásával - az Ábrányi Emil Általános Iskola diákjai mutatták be, hogyan dolgoznak együtt a robotokkal.
A First Tech Challenge keretében a Debreceni Egyetem (DE) Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium RoboDEe csapata saját készítésű robottal demonstrálta az autonóm és távirányítású gépek működését. A csapat a FIRST robotikai Közösség First Tech Challange versenyében a közelmúltban két díjat is elhozott: az MCI díjat (Machine, Creativity, Innovation), illetve a Robot Game díjat, amit a minden futamot megnyert csapat kapott.
A DE Műszaki Karának standján repülőgép-szimulátor és a hallgatók által készített robotok is várták az érdeklődőket.
A DE Természettudományi és Technológiai Kar standján a geoinformatika, hőkamerás bemutatók, a csak mikroszkóp segítségével látható világ, elektronikai áramkörök és színes kémiai kísérletek igazolták a STEM világának sokszínűségét.
Az Agóra Watch program standján középiskolás lányok által készített technikai eszközökkel – mint például plazmatányér, reflexteszt, robotkéz – lehetett megismerkedni.
A Programozók Játszótere zónában a Logiscool bemutatta a my.logiscool.com platformját, az mBot robotokat és a Space Challenge küldetéseit.
A LEGO Robot programozási ponton bárki kipróbálhatta a robotok irányítását egyszerű, játékos feladatokon keresztül.
Az Explore Emerson zónában a vállalat technológiáit ismerhették meg az érdeklődők interaktív demók formájában. A cég székesfehérvári és egri munkatársai az ipari automatizálás, a pneumatikai technológiák világát hozták közelebb az érdeklődőkhöz.
A látogatók az IT, EHS (Environment, Health And Safety) és HR csapatok játékos bemutatóin is részt vehettek.
A rendezvény teljes területén óriás darts, fagyi, kürtőskalács, food truckok, DJ, valamint pihenő- és élményzónák is várták a résztvevőket.
Sajtóközpont