yoUDay 2024: igen a közös útra

Fergeteges hangulat a hazai sztárfellépőkkel, lézershow a német sztár DJ-vel és megható lánykérés húszezer ember előtt – idén is feledhetetlenné tette a tanévkezdést a Debreceni Egyetem a Nagyerdei Stadionban. Az idei yoUDay-en, szerda este újra együtt ünnepeltek egyetemi hallgatók és dolgozók, együttműködő partnerek, középiskolások és a város lakói.

Lelkes és várakozással teli tömeg fogadta a Debreceni Egyetem vezetőit a Nagyerdei Stadionban, miután a kapunyitást követő welcome show-ban már többek között ABBA-slágerekkel, az Introvertált dallal, a Don’t stop me now-val és a Run to you-val hangolódott a közönség.

Szilvássy Zoltán rektor a Halott Pénz szövegét idézve szólt a több tízezer emberhez.

-„Valami van a levegőben, valami, ami éjjel összerak” és holnap, majd azt követően is. Ez az egyetem, ahol lehet tanulni, de a ma este a szórakozásé – mondta köszöntőjében Szilvássy Zoltán.

Az egyetemet fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke, Kossa György az egyedülálló tanévnyitón megköszönte az árvízi védekezésben segítő egyetemi oktatók és hallgatók munkáját. Mint mondta: ez is mutatja, hogy a Debreceni Egyetem egy összetartó közösség.

- Ezen a napon mindenkinek nyíljon meg a szíve, mutassuk meg az együvé tartozásunkat. Egyek vagyunk, egy nagy család, mindannyian, oktatók, hallgatók, dolgozók és Debrecen város polgárai – hangsúlyozta Kossa György.

Mintegy hatszáz fellépő, a háttérben pedig csaknem ezer közreműködő vett részt az idei yoUDay szervezésében és műsorában, hallgatók is kiemelkedő számban. Őket szólította meg a Hallgatói Önkormányzat elnöke.

- Köszönet, hogy ilyen sokan, több ezren eljöttetek és ennyien szerepet vállaltatok abban, hogy ebben az évben is méltó módon ünnepeljük és nyithassuk meg a tanévet – tette hozzá Csont István.

A színpadi köszöntők sorát Bács Zoltán kancellár zárta, aki felidézte a 2016-os évet, amikor körvonalazódott az egyetemi könnyűzenei képzés gondolata.

- A most fellépő Impact zenekarban hárman is, rektor úr, aki ma a dobok mögött foglal helyet, Tőzsér József rektorhelyettes, aki a billentyűk mögé áll és jómagam gondolkodtunk ezen, ami nagy örömünkre azóta valósággá vált. Akinek van kedve, tartson velünk ezen az úton – fordult az addigra megtelt küzdőtér és a szektorok vendégeihez Bács Zoltán.

Az Impact zenekar Presser Gábor és Adamis Anna szerzeményével, a Valaki mondja meg című dallal indította el a főműsort, majd kihúnytak a fények, hogy aztán berobbanjon a látvány a színpadon a nemzetközi hallgatói közösség több mint száz bevonuló zászlósával.

Az immár nyolcadik alkalommal megrendezett yoUDay-en is megmutatkozott a Debreceni Egyetem sokszínűsége, felléptek többek között a DEAC mazsorettesei és a cheerleaderek Szirota Jenniferrel, az egyetemi fúvószenekar, a Könnyűzenei Intézet zenészei és az oDEon Színház egy csoportja is izgalmas előadással készült, a műsorvezetők pedig az FM90 Campus Rádió munkatársai, Gábor Betti és Burai Árpi voltak. A showban az előző évekhez hasonlóan láthatta még a közönség a debreceni Feeling Táncstúdió, a R&B Dance Tánciskola, a Valcer Táncstúdió és a Piruett Tánc Stúdió növendékeit, és csatlakozott hozzájuk idén először a Dance Universe Tánciskola és a Debreceni Mazsorett Együttes.

Egymást követték a pazar műsorban, Végh Veronika rendezésében a hazai könnyűzenei élet szereplői: a minden évben fantasztikus alaphangot adó Abrakazabra, valamint az idei sztárparádé: az LGT Zenevonat formáció, a Király Tesók, Manuel és a Halott Pénz.

Manuel dalait egyként zengte a teltházas küzdőtér, csakúgy, mint a Halott Pénz slágereit, húszezren énekelték együtt Marsalkó Dáviddal és Járai Márkkal az Erre még meghívlak, a Hol van az a lány, a Valami van a levegőben, a Darabokra törted a szívem és az Amikor feladnád sorait.

A tanévnyitó stadionshow titkos meglepetést és megható pillanatokat is tartogatott. Az egyetem egyik hallgatója ugyanis a show részeként, kamerák és a húszezer vendég előtt kérte meg barátnője kezét, amihez a zenei aláfestést Király Linda és Viktor adta meg.

A különleges látványelemekben is bővelkedő rendezvényt a hagyományos lézershow zárta a stadionban, ezúttal különleges vendég, a német sztár DJ és zenei producer, Topic fűszerezte az endshow-t a teltházas küzdőtér közepén csaknem éjfélig, majd a Hall-ban és a Víztoronyban after party-n folytathatták a hallgatók, egészen hajnalig.

Sajtóközpont - ÉE