A Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet, a Távérzékelési Szolgáltató Központ, valamint az UD Medservices Koordinációs Központ létrehozásáról határozott a Szenátus márciusi ülésén. A testület döntött az egyetem 2018-as belső költségvetéséről is – írja az Egyetemi Élet legfrissebb számában.
A március 15-i nemzeti ünnep alkalmából a Debreceni Egyetem több professzora és oktatója vett át rangos állami és intézményi elismerést. A kitüntetettekről részletesen olvashatnak a lapban. Az egyetemi újság arról is beszámol, hogy háromoldalú stratégiai keretszerződést kötött a Debreceni Egyetem, a város és az ITK Holding Zrt. a mérnöki képzés fejlesztéséért. Pintér Ákos rektorhelyettes az ünnepélyes aláíráson hangsúlyozta, hogy az intézmény stratégiai célja egy erőteljes mérnöki képzési vonal kialakítása, hogy egyfajta „műszaki egyetemi” szerepet is betöltsön.
Négy ország képviselői vitatták meg a határon túli magyar kisebbségek oktatási és nyelvi helyzetét a Debreceni Egyetemen. A kerekasztal-beszélgetésről összefoglaló jelent meg a márciusi számában.
Miért érdemes és izgalmas belevágni egy külföldi ösztöndíjba? A külföldi tanulmányok iránt érdeklődő hallgatók kérdéseikre a Nemzetközi Iroda munkatársaitól és három korábbi ösztöndíjastól kaphattak választ a Nagyerdei Víztoronyban tartott beszélgetésen, amelyről a lap is beszámol. Egy másik írásban pedig az ohiói egyetemi életet mutatja be Kenyeres Attila, a BTK Művelődéstudományi és Humán tanszékének oktatója, aki első magyarként végezhette el az Amerikai Külügyminisztérium média- és újságírói képzését az Ohio University-n.
A lap sportoldalain a DEAC labdarúgócsapatainak tavaszi küzdelmeiről ír, valamint az aranylabdás olasz labdarúgó, Roberto Baggio debreceni látogatásáról olvashatnak. A világsztár az utánpótlás edzésmódszerrel, a FuNino programmal ismertette meg a több mint 300 edzőt a Debreceni Futballegyetem kétnapos továbbképzésén.
Sajtóiroda - CzA