Szorosabbra fűzi a kapcsolatot a Műszaki Kar és a Gravic Hungary

Együttműködési megállapodást írt alá a Debreceni Egyetem Műszaki Kar és a Gravic Hungary Kft. szerdán. A szerződés értelmében a vállalat többek között szakmai gyakorlati helyet biztosít az egyetem hallgatóinak, rendszeresen szerveznek gyárlátogatást, illetve a Gravic szakemberei vendégelőadóként órákat is tartanak a karon.

A megállapodás lényege, hogy a korábbiaknál szorosabban együttműködik a Debreceni Egyetem Műszaki Kar (DE MK) és a debreceni Határ úti Ipari Parkban egyebek mellett autóipari és elektromos ipari címkéket, háztartási gépekhez és autók kijelzőjéhez védőfóliákat, műszaki táblákat, szigetelő tömítéseket gyártó, francia gyökerű Gravic Hungary.

A cég szakmai gyakorlati lehetőséget biztosít a hallgatóknak, és szakembereik vendégelőadóként órákat tartanak majd az egyetemen. Ezen felül a vállalat a Műszaki Kar hallgatóinak gyakornoki programot indít, nyári szakmai gyakorlatra, illetve gyárlátogatásra várja az érdeklődőket, közreműködnek szakdolgozatok, diplomamunkák készítésében, valamint szakembereket delegálnak a kari záróvizsga bizottságokba.

- Ez az együttműködési megállapodás elsősorban azért előnyös a Műszaki Kar számára, mert így megismerhetjük a Gravic világszínvonalú technológiáját, aminek köszönhetően a mi oktatásunk is a top szinten maradhat, tovább fejlődhet – összegezte a DE MK dékánja.

Husi Géza elmondta: a Gravic-nál gépészmérnök, mechatronikai mérnök, villamosmérnök és műszaki menedzser hallgatók juthatnak korszerű ismeretekhez. A karnak jelenleg több tucat céggel van hasonló együttműködési megállapodása.

- Immáron húsz éve vagyunk jelen Debrecenben. Nagyon örülök annak, hogy egyre nagyobb tudással rendelkező mérnökök kerülnek ki innen és jönnek hozzánk dolgozni. Jelenleg tíz ilyen szakembert foglalkoztatunk – ismertette Vincent Zink, a Gravic Hungary ügyvezető igazgatója.

Németh Krisztián, a cég humánerőforrás-vezetője – aki húsz évvel ezelőtt szintén a debreceni Műszaki Karon szerzett diplomát – arról beszélt, hogy mivel a jelenlegi 110 fős dolgozói létszám bővítését tervezik, a jó tapasztalatok miatt a jövőben is szívesen fogadnának itt végzetteket.

Husi Géza dékán hozzátette: Németh Krisztián karrierje is bizonyítja, hogy a DE MK-n milyen magas színvonalú az oktatás, az itt végzettek egyre gyakrabban kerülnek vezető pozíciókba, majd visszatérnek a képző intézménybe és segítik annak működését.

Sajtóközpont – OCs