Országos bajnokok a Kossuth-gyakorlós tornászlányok

A Torna Diákolimpia Országos döntő legeredményesebb intézménye lett a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája. A lányok csapat- és egyéni bajnoki címeket szereztek, összesen öt arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel tértek haza.

A 2021/2022 tanév fináléját Budapesten rendezték az elmúlt hétvégén. A kossuthos diákok mind csapatban, mind egyéniben nagyszerűen szerepeltek. A csapatbajnoki címeket mindkét korcsoportban csodálatos gyakorlatokkal zsebelték be, egyéniben pedig további három arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel gyarapították kollekciójukat.

A debreceni lányok emellett megkapták a bírók külön dicséretét is. A fiatalokat Antal Mária és Oláh Ádám készítette fel a versenyre, testnevelőjük Varga Katalin.

Eredmények:

I. korcsoport

Egyéni 4. hely - Kuti Zsófi

II. korcsoport

Csapat 1. hely – Tóth Fruzsina, Hermann Dóra, Etemez Elza, Bordás Dorka Napsugár, Szigethy Hédi.

Egyéni 1. hely - Szigethy Hédi

III-IV. korcsoport

Csapat 1. hely - Litauszki Alíz, Kappelmayer Kitti, Győrfi Lilla, Szigethy Dóra, Ludman Eszter, Szigethy Lili.

Egyéni: 1. hely - Ludman Eszter, 2. hely - Szigethy Dóra

Szabadon választott gyakorlatokkal egyéniben: 1. hely - Kappelmayer Kitti, 2. hely - Szigethy Dóra 3. hely - Ludman Eszter

Sajtóiroda - PKZs