Az orvoskar dékánja az MBFT élén

Újabb négy évre kapott bizalmat a Magyar Biofizikai Társaság élén Mátyus László, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar dékánja. A társaság idei – az ÁOK Biofizikai és Sejtbiológiai Intézetével közös – kongresszusának az egyetem ad otthont augusztusban.

- A biofizika az orvosképzés alaptantárgya, a Debreceni Egyetem orvoskarán pedig hazánk legkiválóbb szakemberei ismertetik meg a hallgatókkal azokat a természettudományos alapokat, amelyek lehetővé teszik, hogy megértsék a diagnosztikai és terápiás eljárások működését, továbbá alkalmassá tegye őket az élethosszig tartó önképzésre – tájékoztatott a biofizika jelentőségéről Mátyus László, a szervezet újraválasztott elnöke.

A professzor a hirek.unideb.hu kérdésére elmondta: a Debreceni Egyetem és jogelőd intézményei több szállal kötődnek a Magyar Biofizikai Társasághoz (MBFT). Európa legrégebben, 1961-ben alakult orvostársaságához az első között csatlakoztak a debreceni szakemberek, akik mindig is kiemelkedő szerepet kaptak a szervezet munkájában. Mátyus László példaként említette Damjanovich Sándort, aki az egyetem biofizikai intézetének egykori vezetőjeként új oktatási és kutatási profilt alakított ki. A 2017-ben elhunyt professzor ma is a társaság tiszteletbeli elnöke.

A debreceni orvoskar vezetője több mint 20 éve tagja a 300 aktív tagot számláló MBFT elnökségének. Korábban alelnökként tevékenykedett, 2015 óta pedig a társaság elnöke. Mátyus László idén májusban újabb 4 évre kapott megbízást – számolt be weboldalán az új vezetőségi választásról az MBFT.

- Legfontosabb feladatomnak tartom, hogy minél több fiatal kötelezze el magát a biofizika iránt. Az előttem álló négy évben ezért nagy hangsúlyt kap, hogy színvonalas tudományos rendezvényekkel népszerűsítsük a biofizikát, együttműködve a Debreceni Egyetem szakembereivel, hallgatóival – fogalmazta meg elnöki céljait Mátyus László.

Ezen tervek első lépéseként augusztus 26. és 29. között a Debreceni Egyetem ad otthont a Magyar Biofizikai Társaság 27. kongresszusának. A magyar biofizikusok és biofizikai műhelyek, a modern biofizikai kutatások, aktuális témák seregszemléje a DE ÁOK Biofizikai és Sejtbiológiai Intézet, valamint az MBFT közös szervezésében valósul meg.

Sajtóiroda-MM