A legtöbbet mozgó egyetemi szervezeti egységeket ismeri el minden hónapban a DEAC szabadidősport szakosztálya által szervezett Dolgozói Mozgásprogram. A játékos versengés célja, hogy az intézmény dolgozóit mozgásra, aktív életmódra buzdítsa.
A kisebb létszámú, száz fő alatti szervezeti egységek között novemberben – a díjakat is felajánló – Gyógyszerésztudományi Kar dolgozói mozogtak a legtöbbet. A második helyen a Közbeszerzési és Beszerzési Igazgatóság, míg a harmadikon a Pályázati Központ végzett.
A GYTK dékánja, Bácskay Ildikó táplálékkiegészítőkből, vitaminokból álló ajándékcsomagot adott át a díjazottaknak, majd kifejtette: mint egészségtudományhoz tartozó kar, igyekeznek példát mutatni abban, hogy a mozgás mennyire fontos.
- Velünk szemben elvárás az, hogy támogassuk az egészségmegőrzést is, amelynek szerves része a fizikai aktivitás. Igyekeztünk motiválni a kollégáinkat annak érdekében, hogy regisztrálják magukat a Dolgozói Mozgásprogramban, hiszen tudtuk, hogy sokan mozognak nálunk – mondta Bácskay Ildikó.
A dékán kiemelte: a kar nemrég költözött a Vezér utcai innovációs parkba, az ott található gyártóüzemben a jövőben étrendkiegészítők kutatás-fejlesztésével is foglalkoznak majd. Reményét fejezte ki, hogy egy év múlva akár saját, debreceni egyetemi logóval ellátott termékekkel tudják támogatni a Dolgozói Mozgásprogramot.
A nagyobb létszámú egységek közötti versenyben élen zárt az Orvosi Képalkotó Klinika, második az Urológiai Klinika, míg bronzérmes a TTK.
A kiemelt kategóriában „versenyző” kisebb egységek között első a Rektori-Kancellári Kabinet, második a Jogi Igazgatóság, harmadik a Tervezési és Kontrolling Igazgatóság, de sokat mozogtak a Sajtóközpont és az Oktatási Főigazgatóság munkatársai is.
A kiemelt nagy egységeknél újra belehúzott és aranyérmes lett a Gazdaságtudományi Kar, második a Műszaki Kar, harmadik a DEENK, és szintén aktív volt az AKIT és a Gasztroenterológiai Klinika dolgozói kollektívája is.
A mozgásprogramot szervező DEAC szabadidősport szakosztály vezetője, Mag Zoltán a díjátadón elmondta: az egyetemi dolgozók közül minden hetedik részt vesz vagy kapcsolódik valamilyen módon a DEDM-hez. Mostmár a kollégák nagy része ismeri a programot és az egyetem minden területéről (oktatás-kutatás, betegellátás, létesítményfenntartás, kiszolgáló egységek, gazdasági ügyek stb.) részt vesznek benne.
- Az egyik legnehezebb feladat a program „nemszeretem” részének, a mozgások bejegyzésének aktiválása, mert sokan mozognak, akik nem jegyzik be ezt. Persze ez egy nem kötelező közösségépítő játékos verseny, de a cél mégis az, hogy a lehető legtöbben mutassák meg magukat és ezzel motiváljanak mindannyiunkat. Ezt a pozitív kultúrát szeretnénk kiemelten erősíteni a jövőben – húzta alá Mag Zoltán.
Nagyon sikeres a szakosztály egészségmegőrző gerincjógája is, amelybe heti szinten száz dolgozó kapcsolódik be három debreceni campuson.
A dolgozók bármilyen mozgással töltött perceiket ezen a regisztrációs felületen pontokra válthatják. A bejegyzett pontok alapján minden hónapban kiderül, melyik szervezeti egység tagjai a legsportosabbak. A mozgásprogramhoz bármely egyetemi dolgozó csatlakozhat tetszőleges időben.
Sajtóközpont – PKZs