Strandfoci: megvan az első győzelem

Újoncként szerepel a DEAC a Nemzeti Strandlabdarúgó Ligában. A sikeres kvalifikáció után a hétvégén már a bajnokságban kellett helytállniuk, ahol az első győzelmet is megszerezték. Vass Ottó remekelt, hat gólt lőtt a Garvittax-nak.
Nincs könnyű dolga a Debreceni Egyetem csapatának és vezetőedzőjének, a brazil Luiz Escobarnak, hiszen a DEAC-nak az idei az első szezonja a strandfociban. A játékosok átlagéletkora 21 év. A felkészülést a bajnokság kezdete előtt öt héttel kezdték meg, ennek keretében Siófokra is elutaztak néhány napra edzőtáborba, hogy homokon is képezzék magukat.

- Most, hogy kvalifikáltuk magunkat az NB I-be, nagyon keményen kell dolgoznunk, mivel elég kevés időnk van, hogy felvegyük az első osztály ritmusát. Fontosnak tartom a célok kitűzését és elérését, ez a mentalitás segíthet abban, hogy a DEAC az elkövetkezendő években a nemzetközi elitbe juthasson – nyilatkozta Luiz Escobar a Beach Soccer Wave magazinnak.

A hétvégén rendkívül izgalmas és színvonalas mérkőzésekkel vette kezdetét a magyar strandlabdarúgó bajnokság. A debreceni fiatalok lelkesen és egyre összeszokottabban játszottak, szép támadásaik és kiváló egyéni teljesítményeik meg is hozták a győzelmet. Vass Ottó fantasztikus meccset játszott, 6 gólt szerzett, ami győzelmet ért a Gravittax csapata ellen.

Eredmények:

NSL, 1. nap Eger SE—DEAC 9-7

2. nap
Újhartyán VSE—DEAC  3-2
ÚJHARTYÁN: Gerstenbrein – Csurka, Bakonszegi (1), Ulviczki, Fabók D. Cs.: Horváth, Fabók M., Nagy (1), Hoffmann, Wéber (1). Edző: Fabók Máté
DEAC: Dobó - Vass, Lippai (1), Kovács, Gellérfi (1). Cs.: Bogár, Molnár, Hegyes, Luis Ramos, Kertész. Edző: Luis Escobar

DEAC—Energia SC-Gyöngyös    3-8
DEAC: Dobó – Vass (1), Lippai (1), Kovács, Gellérfi. Cs.: Bogár, Molnár, Hegyes, Luis Ramos, Kertész. Edző: Luis Escobar
GYÖNGYÖS: Iváncsik – Csoszánszki (1 + 1 öngól), Meier (1), Ábel (1), Patócs (2). Cs.: Gulyás, Szívós J. (1), Berkes (1), Szívós M. (1)

3. nap
DEAC—Garvittax             7-6
DEAC: Dobó – Vass (6), Luis Ramos (1), Bogár, Kovács, Gellérfi. Cs.: Molnár, Hegyes, Lippai , Kertész. Edző: Luis Escobar