Új vezető a Szülészeti Klinika élén

Július elsejétől Krasznai Zoárd egyetemi docens a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának új igazgatója, illetve az Általános Orvostudományi Kar Szülészeti és Nőgyógyászati Intézetének új vezetője. Krasznai Zoárd szerdán vette át kinevezéseit.

A Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika igazgatói kinevezését Szabó Zoltán professzor, a Klinikai Központ elnöke, a Szülészeti és Nőgyógyászati Intézet vezetői megbízását pedig Papp Zoltán professzor, az Általános Orvostudományi Kar tudományos dékánhelyettese adta át szerdán, a Klinikai Központ Elnöki Hivatalában.

- A klinika hagyományaihoz híven, célom a családbarát szülészet erősítése, az ellátás színvonalának és biztonságának további növelésével. Az utóbbihoz kiemelném a magzati köldökvér pH-érték szülés utáni mérésének rutinbevezetését. A nőgyógyászati onkológiai és daganatsebészeti területen az eddigi regionális központi szerep mellett első magyarországi centrumként célom a nemzetközi akkreditáció megszerzése. Emellett számos nőgyógyászati területen olyan fejlesztéseket szeretnénk megvalósítani – többek között fertilitás központ létrehozása, uro-ginekológiai részlegünk bővítése –, amelyek a régióban és országosan is a speciális problémákkal küzdő betegeink számára jelentenek a modern kezelési irányelveknek megfelelő, szakszerű segítséget – mondta az új klinikaigazgató és intézetvezető.

Krasznai Zoárd klinikaigazgatói megbízása 2021. július elsejétől határozatlan időre, az intézetvezetői megbízása pedig 5 évre szól.

Sajtóiroda- CzA