Jubilánsait köszöntötte a TTK

Az 50, 60, illetve 65 évvel ezelőtt végzett hallgatóit köszöntötte a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A vasárnapi ünnepségen több mint százan vették át díszoklevelüket, az arany-, a gyémánt, illetve a vas diplomát. A kar jubiláló oktatóinak több évtizedes szakmai tevékenységét Katedra Díjjal ismerték el.

Az 1949-ben alapított kar mára a kutatás, a fejlesztés és az innováció egyik regionális központjává fejlődött, amely elkötelezett a minőségi szakemberképzés iránt – mondta ünnepi beszédében Kun Ferenc. A kar dékánja hozzátette: a kor kihívásait követve a folyamatos megújulásra törekszenek. 

-    2006-ban a régió szakemberigényeinek kielégítésére erős természettudományos alapokon nyugvó mérnökszakokat indítottunk, melynek eredményeként a technológiai, műszaki területtel bővült a képzési palettánk. 2016-ban pedig mérnökszakjainkon nagy sikerrel indítottuk útjára a duális képzést is. Célunk, hogy hallgatóink értékes tudással felvértezve, versenyképes diplomával a kezükben lépjenek ki a munkaerőpiacra. Ennek biztosítására tágabb régiónk legfontosabb vállalataival szoros kapcsolatokat ápolunk. Az ipari kapcsolati hálónk bázisát a vállalatoknál működő kihelyezett tanszékeink jelentik, amelyeken keresztül a piaci szereplők, a leendő munkaadók is részt vesznek a képzésben – hangsúlyozta a Természettudományi és Technológiai Kar dékánja. 

A TTK ma is kiemelt fontossággal kezeli a tanárképzést, emellett az elmúlt években határozott lépéseket tettek a kar nemzetköziesítésére. Ma már a TTK majdnem minden szakán tanulnak külföldi hallgatók, mind az alap, mind a mesterképzésben.  

-    Hisszük, hogy hallgatóinkat nem a mának, hanem a jövőnek képezzük. A kutató-fejlesztő műhelyeinkben elsajátított tudós kíváncsiság, a nyitott, kreatív, innovatív gondolkodás olyan útravalót ad, amiből egy életen át meríthetnek a nálunk végzettek. Úgy gondolom, hogy a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán tanulni rangot jelent. Ezt a rangot annak a helytállásnak, erkölcsi és szakmai tartásnak köszönhetjük, amit önök, tisztelt ünnepeltek, munkájuk és életük során több évtizeden keresztül tanúsítottak. Helytállásuk példát mutat a későbbi generációknak. A díszoklevelekkel köszönetünket fejezzük ki életpályájukért, erőfeszítéseikért, mindazért, amit tettek, és azért, hogy munkájukkal elismerést szereztek hivatásuknak és az alma maternek – emelte ki a dékán. 

A vasárnapi ünnepségen száztizenegy 50, 60, illetve 65 évvel ezelőtt végzett hallgató vette át díszoklevelét, az arany-, a gyémánt, illetve a vas diplomát. 
A kitüntetettek nevében Farkas Etelka, 1972-ben végzett okleveles vegyész mondott köszönetet.
 
A Természettudományi és Technológiai Kar egykori hallgatói mellett jubiláló oktatóit, kutatóit is köszöntötte. Több évtizedes szakmai munkájukat a TTK Katedra Díjával ismerték el. 


A kitüntetés arany fokozatát az az oktató kaphatja meg, aki 40 éve, a gyémánt fokozatot, aki 50 éve, a vas fokozatot, aki 60 éve, a rubin fokozatot pedig, aki 65 éve kezdett dolgozni a karon. Idén a Természettudományi és Technológiai Kar Rubin Katedra Díjában Kántor Sándor nyugalmazott egyetemi adjunktus részesült. Vas Katedra Díjat kapott Daróczy Zoltán professor emeritus, Gődény Imre nyugalmazott adjunktus és Varga Zoltán professor emeritus. Gyémánt Katedra Díjat vehetett át Farkas Etelka professor emerita, Joó Ferenc professor emeritus, Kántor Sándorné nyugalmazott egyetemi adjunktus, Posta József nyugalmazott egyetemi tanár és Turjányi Sándor nyugalmazott egyetemi adjunktus. Az Arany Katedra Díjat pedig Kaszáné Kiss Magdolna egyetemi adjunktusnak adta át Csernoch László rektorhelyettes és Kun Ferenc dékán a vasárnapi ünnepségen.   

Sajtóközpont - CzA