Itt az új Egyetemi Élet

A kilencmilliárd forint értékű egyetemi fejlesztési programról, a gazdasági évindítóról, a Halbiológiai Laboratóriumról és az idei Campus Fesztiválról is olvashatnak a legfrissebb számban. Az Egyetemi Élet a DEAC csapatinak szerepléséről is beszámol februárban.

A Debreceni Egyetem történetének egyik legjelentősebb infrastrukturális fejlesztése valósul meg 2020-ig. A projekt keretében tervezett korszerűsítések a gyakorlati és szakmai képzés megújítását szolgálják. Felsőoktatási infrastruktúrája fejlesztésére az EFOP-program keretében 6,2 milliárd forint támogatást kap az intézmény, amelyet 2,6 milliárd saját forrással egészít ki. A beruházásokról részletesen olvashatnak az Egyetemi Élet legújabb számában.

A lap beszámol az egyetem ipari partnereinek és a régió meghatározó gazdasági szereplőinek tartott január 13-ai gazdasági évindító találkozóról is. A hagyományteremtő szándékkal megrendezett programon Bács Zoltán kancellár vázolta a tavaly már 123 milliárdos mérlegfőösszegű intézmény stratégiai terveit.

Új korszakot nyithat a hazai pontytermelésben az egyetem Halbiológiai Laboratóriumában zajló többéves kutatás, amely jelentősen lerövidítené a tenyészidőt. Az eddigi eredményeket foglalja össze az újság egyik cikke.

A rövid hírekben többek között a DE Klinikai Központjának megújult weblapjáról, a Főnix Fittről, a Fogorvostudományi Kar alapításának 15. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségről és a Klebelsberg Hallgatói Ösztöndíjról is olvashatnak.

A lapnak interjút adott a DEAC jégkorongcsapatának játékosa, Molnár Dávid, Berényi Sándor vezetőedző pedig a kosarasok eddigi szereplését értékelte az Egyetemi Élet februári számában.

Sajtóiroda