Kun Ferenc, a TTK dékánja köszöntőbeszédében hangsúlyozta: a kar egyik legfontosabb értéke a tudományterületek sokszínűsége, oktatási és kutatási portfóliójuk a klasszikus természettudományoktól a modern mérnöki területekig terjed.
- A másik nagyon fontos erősségünk, hogy nálunk a tudomány valóban tudja a technológiát, a jövő mérnöki megoldásainak megalapozását szolgálni. Tudományos kiválóságunkat jól mutatja, hogy a kar hat szervezeti egysége kapta meg az MTA Kiváló Kutatóhely megtisztelő címet, jelenleg a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat tíz kutatócsoportja, valamint öt Lendület- és két Élvonal kutatócsoport működik a TTK-n. Ezek országosan is egyedülálló eredmények. Legjobb hazai felsőoktatási intézményként az 563. helyet szerezte meg a Debreceni Egyetem a Quacquarelli Symonds legfrissebb ranglistáján, ebben a kiemelkedő eredményben fontos szerepe volt karunknak is. A világszínvonalú kutatómunka teremti meg az alapot a világszínvonalú oktatási tevékenységünkhöz. Felsőoktatási intézményként az első számú küldetésünk az, hogy természettudósokat, tanárokat és mérnököket képezzünk a tágabb társadalmi és gazdasági környezetünk számára – fogalmazott a dékán, majd hozzátette: ahhoz, hogy biztosítsuk a minőségi oktató- és kutatómunka további fejlesztését, olyan vezetőkre van szükségünk a szervezeti egységeink élén, akik nemcsak szakmailag kiemelkedők, hanem a közösségükért is készek felelősséget vállalni, tudnak és akarnak tenni a kar jövőjéért.
A dékán köszöntötte a docensi kinevezésben részesülő oktatókat is, kiemelve, hogy ez az előléptetés minden oktatói pálya meghatározó állomása. Mint mondta: a kinevezés nemcsak az eddigi munka elismerése, hanem bizalom és elvárás is a jövőre nézve, hiszen a kar intézeteinek sikere jelentős mértékben a vezető oktatók vállán nyugszik.
Június végén huszonegy szervezeti egység vezetőjének járt le a megbízatása, köztük négy intézetigazgatóé és tizenhét tanszékvezetőé. Több egységnél a korábbi vezető elköszönt irányítói tisztségétől (Várnagy Katalin intézetigazgató – Kémiai Intézet; Vibók Ágnes intézetigazgató – Fizikai Intézet, tanszékvezető – Elméleti Fizikai Tanszék; Vasas Gábor tanszékvezető – Növénytani Tanszék; Pócsi István tanszékvezető – Molekuláris Biotechnológiai és Sejtbiológiai Tanszék), az ő munkájukat külön is megköszönte a dékán, méltatva a kar fejlődéséhez való hozzájárulásukat.
Az ünnepség keretében vették át megbízatásukat az új intézetigazgatók és tanszékvezetők is. A kar vezetője kiemelte, hogy a vezetői pályázatok többlépcsős értékelése nemcsak a szakmai alkalmasság vizsgálatát szolgálja, hanem a közösségi bizalom megerősítésének is teret ad. A most kinevezett vezetők mindannyian széles körű támogatással kezdhetik meg – vagy folytathatják – vezetői munkájukat.
A dékán gratulált valamennyi kinevezettnek, és biztosította őket arról, hogy továbbra is számíthatnak a kar vezetésének támogatására.
Docensi kinevezések:
Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék – Andrási Melinda adjunktus
Intézetigazgatói kinevezések:
Kémiai Intézet - Juhász László
Matematikai Intézet - Vincze Csaba
Fizikai Intézet – Zilizi Gyula
Földtudományi Intézet - Szabó Szilárd
Tanszékvezetői kinevezések:
Növénytani Tanszék - Molnár Attila
Ökológiai Tanszék - Magura Tibor
Genetikai és Alkalmazott Mikrobiológiai Tanszék – Gálné Miklós Ida
Molekuláris Biotechnológiai és Mikrobiológiai Tanszék - Emri Tamás
Szilárdtest Fizikai Tanszék - Erdélyi Zoltán
Villamosmérnöki Tanszék – Petrik Zoltán Péter
Ásvány és Földtani Tanszék - Benkó Zsolt
Tájvédelmi és Környezetföldrajzi Tanszék - Szabó György
Társadalomföldrajzi és Területfejlesztési Tanszék - Kozma Gábor
Alkalmazott Kémiai Tanszék - Kéki Sándor
Algebra és Számelmélet Tanszék - Bérczes Attila
Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék - Barta Zoltán
Biomérnöki Tanszék – Karaffa Levente
Elméleti Fizikai Tanszék – Nagy Sándor
Kísérleti Fizikai Tanszék -Zilizi Gyula
Meteorológiai Tanszék - Szegedi Sándor
Természetföldrajz és Geoinformatikai Tanszék - Szabó Szilárd
Sajtóközpont