EUG2024: negyeddöntőben a férfi kosarasok és vízilabdázók

A célegyenesbe érkezett a Debrecen-Miskolc közös rendezésű 2024-es Európai Egyetemi Játékok. A debreceni kosarasok és vízilabdázók ma már a negyeddöntőben küzdenek, de kézilabdázók, teniszezők és tollaslabdázók is versenyben vannak még a Debreceni Egyetem színeiben.

Legutóbbi helyzetjelentésünk óta a Debreceni Egyetem férfi kosarasai számára lezárult a csoportkör. Neuwirth Bencéék két győzelemmel és egy vereséggel, különítményük második helyéről kvalifikáltak a legjobb nyolc közé. Nagy Lajos tanítványai hétfő délután a Sevillai Egyetem legjobbjaival ütköznek Miskolcon, a tét az elődöntő.

A Debreceni Egyetem „sportcsaládja” büszke lehet a DE női teniszezőire és férfi vízilabdázóira is, akik szintén kiharcolták a negyeddöntőbe jutást. Sajnos a teniszező hölgyek sorsa korán eldőlt, Punyi Krisztináék vereséget szenvedtek Párizsból érkezett riválisuktól, ezáltal az 5-8. helyért folytathatják a küzdelmeket, míg Somorjai Péterék 15:30-kor ugranak medencébe hazai rivális, a Pécsi Tudományegyetem alakulata ellen.

A cívisvárosiak férfi kézilabdázói csoportjukban két fiaskót követően a horvát Eszéki Egyetem ellen javítottak, így a 9. helyért játszanak kedd délben az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban.

A DE férfi asztaliteniszezői a keresztjátékot követően búcsúztak, a férfi teniszezők pedig a sikertelenül megvívott csoportkört követően a 9-16. helyért vívhatnak a továbbiakban.

Tollaslabdában női egyesben és női párosban lesznek debreceni érdekeltségű meccsek a Főnix Arénában.

Hétfőn az utolsó két sportág debütálásával teljessé vált a felhozatal: elkezdték tornájukat a para-asztaliteniszezők és a strandkézilabdázók is. Utóbbiak felforrósodott hangulatot és parázs csatákat ígérnek a DE Dóczy József utcai Sportcampusán.

Szintén az elmúlt napok krónikájához tartozik egy megható történet. A játékok debreceni akkreditációs központjának két önkéntese munkája végeztével, a Debreceni Egyetemről kilépve egy idős, vak férfira lett figyelmes a múlt szerdai, hatalmas viharban. A fiatalok – akik a DE testnevelés szakos hallgatói – nem hagyták magára az eltévedt, elázott bácsit, hanem takarót, vacsorát vittek neki, s értesítették a hatóságokat. A férfi másnap a helyi rendőrség közbenjárásával visszakerülhetett az otthonba, ahol él.

Az önkéntesek ma emlékérmet és Demi plüsst kaptak az akkreditációs központ vezetőjétől, Lenténé Puskás Andreától, aki rámutatott: a leendő pedagógusok hatalmas segítőkészségről és emberségről tettek tanúbizonyságot, nagyszerű példát mutatva diáktársaiknak.

A szervezők közben készülnek a monumentális világverseny szerdai záróünnepségére is, amely 20:45-kor kezdődik a Campus Fesztivál Metal-Sheet Beat Stage-én, a Nagyerdei Stadion északi rendezvényterén.

Sajtóközpont - PKZs, BK