Esküt tettek a jövő gyógyszerészei

Csaknem kilencven hallgató kapott diplomát a Debreceni Egyetem gyógyszerészdoktor-avató tanácsülésén. Az intézmény Díszudvarán tartott ünnepségen elhangzott: a most diplomát szerzett gyógyszerészeknek nincs könnyű feladatuk, hiszen az egészségtudomány a legintenzívebb innovációs terület, ahol naponta jelennek meg új technológiák, módszerek és hetente fejlesztenek ki új gyógyszereket.

Összesen 55 magyar és 33 külföldi állampolgárságú hallgatót avattak gyógyszerészdoktorrá a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának (DE GYTK) szombati diplomaosztó ünnepségén.

A kar dékánja köszöntőjében úgy fogalmazott: nagy pillanat ez, mert az ötödéves, záróvizsgát tett hallgatók esküt tesznek, megfogadják, hogy szakmai életükben a megszerzett magas színvonalú tudás birtokában mindent megtesznek az egészség védelme és a beteg emberek gyógyulása érdekében.

- A gyógyszerészet professzionális segítő hivatás, amelynek középpontjában az ember áll és éppen ezért az egyik leghumánusabb tevékenységek egyike. A gyógyszerészi tevékenység elhivatottságot kíván és életcélt jelent, olyan életcélt, amelyet csak személyes elkötelezettséggel lehet megélni és alázatos hivatástudattal végezni – fogalmazott Bácskay Ildikó.

A kari vezető hangsúlyozta: nagyon fontos, hogy a leendő gyógyszerészdoktorok mindennapi munkájukat lelkiismeretesen végezzék, tudják azt, hogy a segítő feladat egyben szolgálatot is jelent. Érezzék, hogy életcéljukat megtalálták és teljesedjenek ki szakmai életük során a hivatásuk gyakorlásában.

- A Gyógyszerésztudományi Kar oktatói elkötelezettek abban, hogy kiművelt emberfőket képezzenek, magas színvonalú akadémiai elméleti tudást adjanak és gyakorlati készségeket tanítsanak – tette hozzá.

Bácskay Ildikó úgy látja: a most diplomát szerzett gyógyszerészeknek nincs könnyű feladatuk, hiszen az egészségtudomány élettudomány is, a legintenzívebb innovációs terület, ahol naponta jelennek meg új technológiák, módszerek és hetente fejlesztenek ki új gyógyszereket. Az elmúlt öt évben például a biotechnológiai készítmények napjaink gyógyszereivé váltak és az immunterápia már a leghatékonyabb gyógyító technológia.

A DE GYTK vezetője emlékeztetett arra is, hogy a Gyógyszerésztudományi Kar az elmúlt években jelentős infrastrukturális fejlődésen ment keresztül, nemrég új épületbe költözött és a Nemzeti Gyártó-Kutató-Oktató Középüzem dinamikus fejlődési lehetőséget biztosít.

A diplomaosztó ünnepségen kitüntetéseket is átadtak. A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar Kiváló oktató gyógyszerésze elismerést Válint Mónika és Hajdu Judit gyógyszerészek kapták.

A Mezey Géza díj emlékplakettjét a frissen felavatott és kiváló eredményt elért Hosszú Zsolt gyógyszerészdoktor vette át.
A Sztaricskai Ferenc emlékdíjat Bege Miklós tudományos segédmunkatárs érdemelte ki.

A Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programjában való részvételük jutalmául 22-en vettek át DETEP emléklapot. Az új gyógyszerészek közül a Debreceni Egyetem Rektori Elismerő Oklevelével Sziki Anna Rékát ismerték el, a Debreceni Egyetem Kiváló Hallgatója díjat pedig Tran Ba Tan kapta.

A Hallgatói Önkormányzat Elnökségének Elismerő Oklevelét Hindulák Kristóf, a Hallgatói Önkormányzat Elnökének és Alelnökének Elismerő Oklevelét pedig Tasnádi Kincső Boglárka, Vörösházi György, Nithin Mathew és Zahra Halvaei tudhatja a magáénak.

A Sántha Kálmán Szakkollégium vezetésében vállalt szerepvállalásért pedig Kisgyörgy Kriszta, Boros Emese, Csiszár Milán, Tóth Gergely, valamint Dominyák Fanni Borbála részesült emléklapban.
Sajtóközpont – OCs