Együtt mozogtak kicsik és nagyok a DE Óvodájában

A hagyományokhoz híven idén is megrendezte családi sportnapját a Debreceni Egyetem Óvodája. A gyerekek és hozzátartozóik játékos feladatok közben tapasztalhatták meg a mozgás örömének közös élményét.

Óvodások és családtagjaik, több százan gyűltek össze szombaton a DE Óvodája udvarán, ahol az intézmény igazgatójának köszöntője után közös bemelegítéssel indult a nap. A gyerekek lelkesen nyújtottak, köröztek a karjukkal, majd megrohamozták a különböző állomásokat. A résztvevőknek nyolc helyszínen kellett teljesíteni a feladatokat. Volt lézerpálya, a floorballba is bele lehetett kóstolni, de egyebek mellett egyensúlyérzék-fejlesztő, labda- és ügyességi, illetve tartásjavító mozgásos játékok is várták a kicsiket.

Egy bemutató is színesítette a délelőttöt, az EviDance Sportegyesület jóvoltából. A táncosok között – diákolimpián 3. helyezést elért – volt óvodások is feltűntek, ezzel is motivációt és mintát adva a gyerekeknek.

A napot a kötélhúzás zárta, melyben nem csak az apróságok jeleskedtek, az anyukák és az apukák is próbára tették magukat.

- Családi napjainkon mindig a mozgás, a sportolásra nevelés, valamint a különböző sportágak iránti érdeklődés felkeltése a célunk. Ennek érdekében olyan aktivitásokat szervezünk, melyekben a gyerekek kipróbálhatják magukat, mélyíthetik készségeiket, ügyességüket, fejlődik motoros képességük. A gyerekek szüleikkel, testvéreikkel, nagyszüleikkel vesznek részt a sportnapon, melynek a mozgás örömének közös élménye ad különösen nagy jelentőséget és egyben lehetőséget a tehetségígéretek készségeinek fejlesztésére. Fontos kiemelni, hogy a közös mozgás során lehetőségünk van ráirányítani a szülők figyelmét a tehetségígéretes gyermekek különleges képességeire, ugyanakkor a mozgás valamely területén gyengébben teljesítő gyermekek egyéni fejlesztésének szükségességére. Nagy öröm számunkra, hogy ennyien eljöttek, a csillogó szemek és kacajok arról tanúskodtak, hogy mindenki jól érezte magát – értékelt Nagy Angéla intézményvezető.

A családi sportnap a Nemzeti Tehetség Program-23 pályázatán Tehetséggondozás a DE Óvodájában címmel elnyert, három és fél millió forintos vissza nem térítendő támogatás keretében valósult meg. A pályázat célja, hogy a gyermekek részére szakmai tudatossággal végezzék a tehetségcsírák kiválasztását, tehetségük gondozását, élményt nyújtó tevékenységekkel biztosítsák fejlődésüket.

Sajtóközpont