Egyetemi Élet – építészet, klímavédelem és sport is a kínálatban

A Debreceni Egyetem campusain található, Mikolás Tibor tervei alapján készült épületek fotóival a címlapján jelent meg az Egyetemi Élet friss száma. Az egyetemi újság ezúttal visszatekint többek között a Kutatók Éjszakájára, foglalkozik a skandináv jóléti modellel, a globális felmelegedés következményeivel, valamint a DEAC férfi labdarúgóinak sikereivel is

A Fedezd fel Debrecen utcáit! sorozat legújabb része olyan, a Debreceni Egyetem campusain található épületeket mutat be, melyek a neves tervezőmérnök, Mikolás Tibor tervei alapján készültek. Ezek a Kémia épület, az Elméleti tömb, a Zeneművészeti Kar, a Böszörményi úti campus főépülete és mozija (jelenleg oDEon Színház), a Kossuth Lajos Kollégiumok, valamint a Kazánház.

Visszatekint az új lapszám arra, hogy érdekesebbnél érdekesebb előadásokkal, workshopokkal és kreatív foglalkozással csatlakozott az idei Kutatók Éjszakája rendezvénysorozathoz a Bölcsészettudományi Kar. Az Irodalmi Könyvtárban elsőként a magyar szakos kínai hallgatók mutatkoztak be, akik a Majom-király című ázsiai mítoszt hasonlították össze a görög mitológiából ismert Héraklész, Zeusz főisten fiának történeteivel. Egy eredeti guzheng is szerepet kapott az estén, mely egy citerához, lanthoz hasonló kínai pengetős hangszer – olvasható az Egyetemi Életben.

A DEficit rovat írása a sikeres skandináv jóléti modellt mutatja be. A szerző megállapítja: Svédország, Norvégia, Dánia, Finnország és Izland olyan társadalmi és gazdasági rendszert alakítottak ki, amely számos területen példaként szolgálhat más nemzetek számára. A jóléti államokban kulcsszerepet töltenek be a szociális intézkedések, melyek biztosítják a biztonságot és az egyenlőséget.

Bolygónk több milliárd éves történelme során számos olyan időszakot élt meg, amikor a klíma jelentős változáson ment át, akadtak hirtelen lehűlések és felmelegedések is. Ezeket az ingadozásokat főként természetes tényezők, például vulkánkitörések, a Nap aktivitásának változásai, a kontinensek mozgása és a Föld pályájának ingadozásai okozták. Azt, hogy mi okozza napjaink felmelegedését, az milyen következményekkel jár és mit lehetne tenni ellene, a ZölDEbbítő oldalak egyik cikkéből derül ki.

Az egyik Nézőpont oldalon arról lehet olvasni, hogy Deeprecen címmel koncertsorozat indult Debrecenben 2022 őszén azzal a céllal, hogy a cívisvárosban is újra legyenek rendszeres, minél több stílust felvonultató underground könnyűzenei koncertek, ahol elsősorban helyi együttesek lépnek fel. A programot szervező Művésztér Egyesület illetékese szerint nagyon fontos, hogy a zenekarok kapcsolatot építsenek egymással, valamint az is cél, hogy kialakuljon, megerősödjön a rétegzenét kedvelő, koncertekre járó közönség. A Deeprecen helyszíne általában a Desz24 a Batthyány u. 24.szám alatt, amit a Debreceni Egyetemi Színház bocsájtott a szervezők rendelkezésére.  

Beszámol a lap arról, hogy ismét nagy érdeklődés övezte a szeptember végén kezdődött Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa sorsolását a Nagyerdei Stadionban. A rendezvényen kialakult a Divízió III, a Divízió II, a superliga mezőnye, valamint a Női Liga menetrendje is. A négy osztályban összesen csaknem 120 csapat mérkőzik meg. A jelenlévők nem csupán az egyetemi futballünnepből vehették ki részüket, a DVSC-MTK mérkőzést is VIP-szektorból szurkolhatták végig.

Daliás meneteléssel kezdte az idei bajnoki szezont a Debreceni Egyetem férfi futballgárdája. Bár a harmadik körben búcsúztak a Magyar Kupától, a harmadosztályú tabellát nyolc meccsen át maximális pontszámmal vezették, míg tizenegy fordulót követően, két vereséggel továbbra is aranyérmes pozícióban található a DEAC – derül ki a Sportrovatból.

A teljes Egyetemi Élet ide kattintva olvasható:
 


Sajtóközpont - OCs