DEAC-siker az Australian Openen

Újabb kiváló sportteljesítménnyel büszkélkedhet a DEAC, Máthé Gábor a hétvégén megnyerte a hallássérültek versenyét az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A legendás sportoló, Temesvári Andrea által felkészített debreceni versenyző az év nyitó Grand Slam-tornáján a világ legjobb nyolc női és férfi siket teniszezője között léphetett pályára.

Ez volt az első alkalom, hogy egy Grand Slam-verseny előtt, bemutató jelleggel a siketek számára háromnapos minitornát szerveztek.

A DEAC 37 esztendős versenyzője a brit Hayat és az ausztrál Lui ellen sem veszített szettet, majd az elődöntőben az indiai Sekhart is legyőzte, ezzel a fináléba került. A döntőben szlovák ellenfél, Marino Kegl várt rá, ellene 6:4, 6:2-re győzött az egyetemi klub kiválósága.

Máthé Gábor tavaly ezüstérmet szerzett a siketlimpián, és a melbourne-i viadal előtt a második helyen állt a világranglistán.