Tavaszi rajt az egyetem népszerű focikupájában

Kisorsolták a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa (BJLEK) tavaszi félévének mérkőzéseit szerda este a Nagyerdei Stadion Red and White bárjában. Az Év Szabadidős Sporteseményének megválasztott viadalon összesen csaknem 80 csapat és 1000 egyetemista küzd majd a legjobbaknak járó serlegekért.

A BJLEK történelme során hagyománnyá vált, hogy a tornát közös ünnepléssel, ünnepélyes szertartással kezdik és zárják, úgy az őszi, mint a tavaszi félévben. A 2021-2022-es év tavaszi nyitányán is meghívott vendégek – Jávor András, a Debreceni Egyetem Atlétikai Klub elnöke, Kozma Mihály, a Kozma Mihály Futsal Kupa névadója, Lente Lajos labdarúgó edző, tanár, sportszakember, Sándor Mihály sporttörténész és Nyitrai Daniella, a DEAC sajtóreferense – húzták ki a csapatok nevét a számozott kalapokból, majd sorsolták a gárdákat csoportokba.

A divíziók közül a legnépesebb idén is a harmadik osztály volt, ide 43 alakulat nevezett. A második vonal és a legfelső divízió, a Superliga rendezésében idén kisebb változás, mondhatjuk, újítás történt, hiszen a két liga közös „úton” halad majd, alsó- és felsőházi rendszerben.  A tavaszi küzdelmek március közepétől június közepéig tartanak.

További részletek DEHÖK cikkében.

Sajtóiroda – PKZs