SHS: debreceni sikerek

Kiemelkedően szerepeltek a Debreceni Egyetem hallgatói a Sportszakos Hallgatók Sporttalálkozóján (SHS). A sporttudományi képzéseket nyújtó felsőoktatási intézmények versenyén érmeket és egy sportági bajnoki címet is bezsebeltek a DE kiválóságai.

Idén 69. alkalommal gyűltek össze a hazai egyetemek sporttudományi képzésein résztvevő hallgatók, hogy az elmélet helyett a gyakorlatban bizonyítsanak. A Sportszakos Hallgatók Sporttalálkozóját ezúttal a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, valamint az Eötvös Loránd Tudományegyetem szervezte meg október 6. és 7. között a fővárosban. A versenyen tíz felsőoktatási intézmény, köztük a Debreceni Egyetem hallgatói mérték össze tudásukat több sportágban. A DE csapata négy sportágban képviseltette magát: úszás, atlétika, mix röplabda, és kispályás labdarúgás.

Úszásban valamennyi versenyszámban érmet hoztak haza a cívisváros hallgatói. Pernyész Dorottya 50 méter gyorsúszásban szerzett bajnoki címet, 50 méteres pillangóúszásban pedig második helyezett lett. Lipők Larion 50 méter gyorsúszásban ezüstérmet, Mészáros Ákos 50 méter pillangóúszásban bronzérmet szerzett. Mindhárman a Debreceni Búvárklub versenyzői. Kovács Balázs az 50 méteres hátúszásban állhatott fel a dobogó második fokára.

Betegség miatt sajnos a DE női váltója nem indult, de a férfi 4x50 méteres vegyesváltóban aranyérmesek lettek a debreceni úszók: Kovács Balázs, Major-Pucsok Albert Balázs, Mészáros Ákos és Lipők Larion. A Bíró Melinda vezette úszócsapat harmadik helyen végzett az összesített pontversenyben.

A kispályás labdarúgó tornán hat egyetem vett részt, a Debreceni Egyetem csapata minden mérkőzésen magabiztosan és sikeresen szerepelt. Az első összecsapáson 2-1-re győzte le a Testnevelési Egyetemet, majd a Pécs alakulata ellen lépett pályára, ahol 4-4 es döntetlennel zárt.  Csoportelsőként a másik csoport második helyezettjével, a szombathelyiekkel mérkőztek meg a debreceniek. A színvonalas találkozó végén büntetőkkel a szombathelyiek kerültek a döntőbe, így a DE újra a TF csapatával játszott a harmadik helyért, végül 7-5-re sikerült legyőzni őket. A bronzérem mellett a torna legjobb játékosa címet is elhozta a Debreceni Egyetem Szatmári Ákos révén, aki játékával kimagaslott a mezőnyből.

A Lente Lajos vezette csapat tagjai: Molnár Benjamin, Árva Dávid, Molnár Szabolcs, Nagy Ernő, Mizsei Szabolcs, Szatmári Ákos, Pinczés Krisztián, Bács Zalán, Batta Gergő, Varga Balázs.

A DE mix röplabda csapata két szoros küzdelemben kapott ki a csoportmérkőzéseken: a Nyíregyházi Egyetemtől 2:1-re, a TF-től 2:0-ra-ra. Az 5-6. helyért vívott összecsapáson viszont 2:1-re győzött az Eszterházy csapata ellen, így az ötödik helyen végzett a Kuszkó Zsolt irányította alakulat. Tagjai: Nagy Dániel, Smidróczki Dóra, Gerevich Vivien, Illés Nikolett, Balázs Pál, Fülöp Patrik, Szimku Máté, Farkas Csanád, Rácz Illés, Horváth Zalán.

Atlétikában Perényi Gabriella vezetésével, nagyszerű csapatmunkával és példaértékű összetartással magabiztosan megnyerték a Debreceni Egyetem hallgatói az intézmények közötti pontversenyt. Török Gergely férfi magasugrásban lett bajnok, Vecseri Bettina magasugrásban, Pintér Erik távolugrásban, míg Mocsár Zsolt súlylökésben szerzett ezüstérmet.

Ágoston Szabina két versenyszámban, 100 méteres és 400 méteres síkfutásban, Molnár Vivien pedig magasugrás léphetett a dobogó harmadik fokára, míg a svédváltókban mindkét nemben egy hajszállal csúsztak le onnan a debreceniek. Váltótagok: Ágoston Szabina, Szedlácsek Csenge, Tóth Nikolett, Molnár Vivien, valamint Dibáczi Zoltán Dorián, Olajos László Leon, Pintér Erik és Rácz Róbert.