Röpis siker az élvonalban

Újabb sikert aratott az NB I-ben a DEAC férfi röplabdacsapata és fontos derbit nyertek meg a floorballozók és a kézisek is a hétvégén. Ezúttal nem jártak sikerrel a jégkorongozók, a focisták és a kosárcsapat sem.

Röplabda – a Szolnok kipipálva

3-1-es győzelemmel folytatta az NB I alapszakaszának küzdelmeit a DEAC férfi röplabdacsapata. Fodor Antal legénysége a Szolnoki Röplabda Klubot verte szombaton a DESOK-ban. A debreceni együttes őrzi harmadik helyét a B-csoportban.

A lányok a DVTK otthonában pattogtattak szombaton. A második vonal találkozóján 3-2-es hazai siker született.

Kosárlabda – idegenben továbbra sem megy

Kilencpontos vereséget szenvedett a DEAC kosárlabdacsapata a Paks vendégeként az NB I/A 9. fordulójában, pénteken. A debreceni legénység szinte végig futott az eredmény után, az első félidő védekezése és a rossz dobóforma miatt ezúttal nem volt esélyük a győzelemre. A vége 85-76 oda. Berényi Sándor edző így értékelte a teljesítményt.

- A tranzíciós játékukat egy rövid időszaktól eltekintve sikerült megállítanunk, a gond elsősorban a lepattanózás volt, ami sebezhetővé tette az emberfogásunkat és az egyébként jól működő terület-védekezésünket is. Rengeteg üres helyzetet hagytunk ki, a büntetővonalról is pontatlanok voltunk, ez eredményezte a vereséget – összegzett az egyetemisták mestere.

Jégkorong – Fehérvár és Brassó

4-2-es vereséget szenvedett a DEAC jégkorongcsapata az Erste Liga vasárnapi játéknapján. A csapat a Fehérvári Titánok otthonában kapott ki némi meglepetésre. Mieink Silló és Kuleshov révén kétszer is egyenlítettek, ám a végjátékban a hazaiak koncentráltak jobban. A DEAC másodedzője, Kecskeméti Áron tudta, hogy nem lesz könnyű dolguk Székesfehérváron.

– Sajnáljuk ezt a meccset, amire sérülések és betegségek miatt kevesebben tudtunk csak eljönni. Ez egy izzadságszagú, hajtós találkozó volt. Kár, hogy egy ilyen buta kiállítással a végén elrontottuk a munkát, amit belefektettünk 55 percig – mondta a fiatal szakember a lefújás után (fotó: titanok.fehervarav19.hu).

Kesergésre nincs idő, hiszen hétfő este rangadó vár a DEAC-ra. Az egyik fő rivális, a harmadik helyezett Corona Brasov vendégszerepel a Jégcsarnokban 20 órától. A találkozót élőben közvetíti az M4 Sport televíziós csatorna. Fontos információ, hogy a közvetítés zavartalan lebonyolítása érdekében hétfőn 12 órától a közvetítéshez használt technikai eszközök elszállításáig lezárják a Debreceni Jégcsarnok II-es csarnokának parkolóit. A találkozóra autókkal érkező szurkolók csak az I-es csarnok parkolóiban tudnak megállni, érdemes tehát időben elindulni a derbire.

Futsal – megnehezítették a Mezei dolgát

A legjobb nyolc közé jutott a Magyar Kupában a DEAC férfi futsalcsapata, miután 3-1-re legyőzte a REAC-ot múlt hét szerdán Csömörön.  Nehezebb volt a fiúk dolga a Mezei-Vill FC ellen pénteken, a bajnokságban. Az együttes jól küzdött, ám 4-1-re alulmaradt a bajnoki címre leginkább esélyes berettyóújfaluiak otthonában.

Elek Gergő vezetőedző az eredménytől függetlenül kifejezetten elégedett volt a látottakkal. - Az első félidőben több nagy helyzetünk volt, mint az ellenfélnek. Nálunk volt többet a labda, jól védekeztünk, és ültek a kontráink. Majd ha ezeket berúgjuk, akkor fogunk pontot szerezni a Mezei ellen. Tovább tartott a koncentrációnk, mint az előző meccsen, de még mindig nem végig. Szerintem sokat elmond, hogy Mezei szurkolók mondták a meccs végén, hogy egy pontot megérdemeltünk volna. Büszke vagyok a játékosaimra - mondta a szakvezető, aki szerint ezen az úton tovább haladva szép eredményeket érhetnek el.

Kézilabda – négy gól, két pont

Négygólos győzelmet aratott a DEAC férfi kézilabdacsapata a sereghajtó Mizse KC ellen vasárnap este a DESOK-ban. A Debreceni Egyetem legénysége 32-28-ra nyert, ezzel pedig megerősítette hetedik helyét az NB I/B keleti csoportjának tabelláján, és továbbra is tapad az élbolyra.

Labdarúgás – maradt a hetedik

1-0-ra kikapott a Putnok vendégeként a DEAC az NB III-as labdarúgó bajnokság utolsó őszi mérkőzésén vasárnap délután. Sáfár László együttese így a hetedik helyen tölti téli pihenőjét, ám a mezőny igen sűrű, mindössze hét pont választja el a mieinket a dobogótól.

A megyei első osztályban érdekelt DEAC II 3-2-es vereséget szenvedett szombaton Hajdúhadházon, míg a DASE 6-0-ra maradt alul a Berettyóújfalu ellen vasárnap hazai környezetben.

Floorball – fontos sikert arattak

10-6-ra győzött, így értékes pontokat hozott el a DEAC szombaton a Phoenix Wizards otthonából. A debreceniek nagy lépést tettek ezzel a legjobb 4-be, azaz a rájátszásba jutásért a Salming OB I-ben.

Lánczi András szakosztályvezető így látta a találkozót. - Két harmadban is kiváló játékot nyújtottunk, a középső húsz perc zárlatából viszont sokat kell tanulni. Ugyanakkor a csapat számára is fontos, hogy volt tartás és sikerült visszaállítani a korábban elherdált előnyt. Dicséret illeti a játékosokat, akik most már a decemberben rájuk váró kihívásokra hangolódnak – mondta.