Rangos elismerés a TTK PhD-hallgatójának

Poszterdíjjal jutalmazták a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar másodéves kémia PhD-hallgatója, Sándor Balázs munkáját Európa legnagyobb kémiai kongresszusán, a EuChemS Chemistry Congress-en.

Az írországi Dublin adott otthont július 7-11. között a 9th EuChemS Chemistry Congress (ECC9) nemzetközi konferenciának, melyre mintegy 1500 szakember érkezett. Európa legnagyobb kémiai kongresszusát először Budapesten tartották 2006-ban, azóta kétévenként más-más európai város a helyszíne.

A konferencián nyolc plenáris előadás (melyek közül kettőt Nobel-díjas kutató tartott), és nyolc különböző szekcióban 84 meghívott és 681 további előadás hangzott el, valamint 610 poszteren mutatták be a résztvevők kutatásuk eredményeit.

A legjobb 18 posztert poszterdíjjal jutalmazták. A 18 díjazott között volt Sándor Balázs, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar másodéves kémia PhD-hallgatója, aki Balázs Sándor, Ágnes Grenács, Lajos Nagy, Giuseppina Sabatina, Giuseppe Di Natale, Giuseppe Pappalardo, Katalin Várnagy: The effect of threonine on the complex formation and hydrolytics stability of the human TUB α 1A protein fragment című poszterével és annak flash prezentációjával érdemelte ki a rangos elismerést.

Sajtóközpont