Oktatásfejlesztés a Népegészségügyi Karon

Tananyagot fejlesztettek, új szakok akkreditációs anyagát dolgozták ki, lemorzsolódást csökkentő programokat indítottak és képezték a képzőket a Népegészségügyi Karon. Mindezt az oktatás minőségének fejlesztése érdekében, egy többéves uniós pályázat keretében valósították meg.
A gyógytornász képzés tananyagát modernizálták, kidolgozták a Komplex mozgástani alapismeretek és az Egészségtudományi alapismeretek című magyar nyelvű, valamint és a Principles of Kinesiology, illetve a Principles of Health Sciences című angol nyelvű, lemorzsolódást segítő kurzus tematikáját. Emellett az egészségpszichológia MSc-képzés tananyagfejlesztése keretében elkészült a magyar nyelvű Addiktológia és a Pszichodiagnosztika I. valamint az angol nyelvű Táplálkozáspszichológia jegyzet.  
Elkészült a Health Management MSc-szak akkreditációs anyaga és magvalósult a Népegészségügyi Kar angol nyelvű képzéseihez kapcsolódó képzők képzése, nyelvi kompetenciafejlesztés.  
- Bízom abban, hogy a fejlesztésekkel a Népegészségügyi Kar hozzájárult a magyar felsőoktatási rendszer teljesítményének fokozásához és hozzáférhetőségének javításához; valamint a felsőoktatási hallgatói részvétel növeléséhez. Véleményem szerint a megvalósított képzések előmozdítják az oktatási szerkezet hatékonyabbá tételét, az oktatási innovációt, valamint az oktatásban részt vevő humánerőforrás minőségi fejlesztését is – mondta el a hirek.unideb.hu-nak Zsuga Judit, a DE Népegészségügyi Kar dékánja.  
A projekt keretében fejlesztették a klinikai szakpszichológus képzést, távolléti oktatást segítő tananyagokat és gyakorlófeladatokat dolgoztak ki. Emellett eredményes mentorálási és lemorzsolódást csökkentő programot indítottak az informatika, valamint biokémia tantárgyakból magyar nyelven és anatómia tantárgyból angol nyelven, három féléven keresztül.  
- A kar által megvalósított felzárkóztató, kiegészítő képzésekkel, mentorálási programmal hozzájárultunk a hallgatói lemorzsolódás csökkentéséhez, a gyakorlati feladatokat tartalmazó példatárakkal pedig a gyakorlati tananyag otthoni mélyebb elsajátításához, mindezzel erősödnek a hallgatók munkaerő-piaci kompetenciái és gyakorlati készségei is – fűzte hozzá a kari vezető.
Elkészült az anatómia tantárgy hallgatói lemorzsolódásának csökkentése érdekében a Népegészségügyi Kar alapképzési szakjain tanulók számára a magyar nyelvű „A mozgatórendszer funkcionális anatómiája” című összefoglaló munkafüzethez kapcsolódó, a tananyag könnyebb elsajátítását segítő rajzkönyv.

Az EFOP-3.4.3-16-2016-00021 „A Debreceni Egyetem fejlesztése a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében” című Európai Uniós projekt támogatásával megvalósult az alapozó és alkalmazott egészségtudományok, valamint az epidemiológia és biostatisztika területén használt oktatásmódszertan, gyakorlat és hallgatói munkavégzés központúvá tételét szolgáló tartalomfejlesztés, elkészült a hallgatók ismereteinek elmélyítését tartalmazó esettanulmányok gyűjteménye is.

Sajtóiroda- CzA