A hajdúböszörményi intézmény húsvéti programsorozata egy rendhagyó, társadalmi összefogáson alapuló tárlattal indult: az óvoda kerítését az apróságok munkái mellett a Gondviselés Háza Idősek Otthona lakóinak, a Fogyatékos Személyek Nappali Ellátásában részt vevő fiataloknak, valamint a Dr. Molnár István EGYMI diákjainak színes alkotásaival díszítették fel. A kiállítás célja, hogy az arra sétáló egyetemi polgárok és városlakók számára is örömet szerezzenek a szebbnél szebb hímes tojásokkal és tavaszi motívumokkal.
Az ünnepi hetet a népi hagyományokat idéző zöldág-járás nyitotta meg Ráczné Bársony Judit vezetésével. A gyerekek vidám énekekkel és zöld ágakkal köszöntötték a természet újjászületését, megteremtve az alaphangulatot a következő napokhoz.
A sport és a vidámság jegyében telt a folytatás, ahol az időjárási nehézségek sem szegték a kedvét a kis „nyusziknak”. A már hagyománnyá vált nyuszifutáson a gyerekek nyuszifület öltve, közös bemelegítés után futották körbe az óvoda és a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar területét. A biztonságos sportolást a rendőrség biztosította teljes útzárral, a résztvevők pedig nemcsak láthatósági mellényeket és -pántokat kaptak ajándékba, hanem a célban sárgarépával és csokoládétojással is pótolhatták az elvesztett energiát. Minden csoport büszkén vehette át a teljesítést igazoló oklevelet, minikupát és a színes labdákat.
A futás sztárvendége Jade, a terápiás kutya volt, aki az állatasszisztált foglalkozások után most sporttársként is bizonyított. Ugatásával ő adta meg a jelet a rajthoz, a célba érkezőket pedig a mellényéből előhúzott matricákkal jutalmazta.
A zárónapon a gasztronómia és a kézművesség került előtérbe. Az óvoda épületét belengte a frissen sült kalács illata, miközben az udvaron a hagyományokat követve hagymahéjban főttek a gyönyörűen berzselt, azaz levélrátéttel díszített tojások. A gyerekek legnagyobb örömére a teraszon nyuszisimogató is várta őket, a nap végére pedig elkészültek azok a változatos technikával díszített tojások is, amelyek az óvoda tojásfáját és a locsolók ajándékkosarát ékesítik majd.
Az eseménysorozattal a Debreceni Egyetem Gyakorló Óvodájában lezárult a közös készülődés, hogy a gyerekek és a dolgozók holnaptól otthon köszönthessék az ünnepet.
Sajtóközpont-TB