A tavalyihoz hasonlóan idén is nagyszerű hangulat és jó idő várta a mozgáskihívás teljesítőit a Dóczy utcai sportcampuson, a DEAC-pálya rekortánján. A szervezők ebben az évben duplázták az időtartamot, ami arra is lehetőséget adott, hogy munkájukkal összehangolva a tavalyinál többen találjanak maguknak megfelelő időpontot a mozgásra.
Szinte teljes létszámmal, több mint félszáz fővel képviseltette magát a HR Igazgatóság, de nagy számban mozogtak a Sajtóközpont, valamint a Tervezési és Kontrolling Igazgatóság tagjai is. Teljes létszámban vett részt a kihíváson a Klinikai Központ Gazdálkodási Igazgatóság Egészségügyi Pénzügyi Előkészítő Osztálya.
Bemelegítésük első körét itt tették meg a kihívásoktól sosem megriadó, a feljutásért továbbra is harcban álló DEAC NB III-as labdarúgócsapatának tagjai, emellett a Sporttudományi Koordinációs Intézet atlétikaedzője, Szalai Csilla és tanítványai, az egyetem elsőéves tesi szakos hallgatói is beszálltak jó pár körre és kilométerre.
Szinte végig pályán volt a DE Egyetemi és Nemzeti Könyvtár kollektívájából egy-egy munkatárs, illetve a Rektori Kancellári Kabinet és az Orvosi Képalkotó Klinika - Radiológia is megmozdult. Az utolsó órák futóinak táborát erősítette Bács Zoltán kancellár és a DEAC ügyvezető igazgatója, Lóczi Lászlóné Kovács Marianna is.
Eke Beáta, a GTK Sportgazdasági és -menedzsment Intézetének testnevelőtanára szerint már a múlt évben is nagyon jó hangulata volt a programnak. Ő összesen 12 kilométert tett hozzá a nagy közöshöz.
- Az egyetem dolgozóinak ez egy folyamatos kihívás, napi szinten eszünkbe juttatja, hogy a mozgás alapvető szükséglet valamilyen szinten és így sokkal motiválóbb, hogy repkednek érte a DEDM-pontok, mennek a posztok, a hajrák, jönnek az elképesztő beszámolók. Ez a 48 órás kihívás az utolsó órában nekem is hozott egy áttörést, férjem oldalán lekocogtam 20 év után négy kilométert. Aki ismer, tudja, hogy ez nem a kedvenc mozgásformám, de ott volt benne az egészséges megfelelés saját magamnak, a körülöttem élőknek és az 50 évemnek – mondta a testnevelő, aki maga is napi szinten igyekszik mozgásra bírni a kollégákat, hallgatókat.
Takács Evelin, a DEDM-et szervező, nemrég alakult új egyetemi egység, a Debreceni Egyetem Dolgozói Szabadidő és Egészségprogramok Koordinációs Központ igazgatója elmondta: a mozgáskihívással hagyományt teremtettek.
- Minden lépés a saját egészségünkről és a vállalt kihívás teljesítéséről szólt. Azok, akik idén csatlakoztak, egy támogató közösség részeként élhették át a mozgás örömét és erejét. Ez a 48 órás kihívás számomra azt mutatta meg, hogy együtt, egymást segítve valóban határtalanok vagyunk, és minden lépésünk motiválóan, inspirálóan hat a környezetünkre – értékelt a központigazgató.
Mag Zoltán, a DEAC szabadidősport szakosztályának vezetője hangsúlyozta: a szabadidős és egészségprogramok célja a közösségépítés és a mozgásra ösztönzés.
- A 48 órás kihívással mindkét célt elértük. A mozgásbarát résztvevők megismerkedtek egymással, jó kapcsolatok, barátságok alakultak ki. A pozitív közösségi élmény hatására pedig egyre többen határozták el, hogy mozognak vagy az eddiginél még többet mozognak. A sok pozitív visszajelzés alapján nagy sikere volt a rendezvénynek, sokan már várják a következőt – tekintett előre a szakember.
A kihívás pénteki napján átadták a DEDM áprilisi díjait és jutalmait. A kis szervezeti egységeknél első helyen a Sajtóközpont, másodikon a Tervezési-Kontrolling Igazgatóság, míg a harmadikon a Közbeszerzési és Beszerzési Igazgatóság végzett. Kiemelt kategóriában várja az „ellenfeleket” a Rektori-Kancellári Kabinet.
A nagy létszámú szervezeti egységek között a Műszaki Kar kollektívája mozgott a legtöbbet, az ezüstöt a könyvtár dolgozói (DEENK), míg a bronzérmet az Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság (AKIT) munkatársai érdemelték ki. A GTK pedig továbbra is kiemelkedően teljesít a kiemelt kategóriában.
Különdíjat ajánlott fel a Mádi Borakadémia, amely különleges szabadidős, gasztronómiai és sportprogramokkal várja hétről hétre az érdeklődőket.
Sajtóközpont - PKZs