Őszi Tudományos Hallgatói Konferencia

Idén is megrendezte hagyományos őszi tudományos seregszemléjét a Debreceni Egyetem (DE) Hatvani István Szakkollégiuma. A fiatal tehetségek 7 szekcióban 42 előadás keretében ismertették legfrissebb kutatási eredményeiket a Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában rendezett pénteki eseményen.

A tudományos műhelynek jelenleg 137 tagja van, alap- és mesterképzésben tanulók, osztatlan tanárszakosok, valamint doktorandusz hallgatók.

- Bár az egyetem 30 ezres hallgatói létszáma mellett eltörpül a Hatvani Szakkollégium munkájában résztvevők száma, mégis a sikerességet jól jelzi az az elismerés is, amelyet a különböző ösztöndíjpályázatokon érnek el a hatvanisok, bizonyítva, hogy a tudományos utánpótlás elitcsapata – fogalmazott megnyitójában Pintér Ákos.

A szakkollégium igazgatója kiemelte: idén Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjban a Debreceni Egyetemről összesen 118 hallgató részesült, közülük 14-en – 12 százalék ­- a Hatvani szakkollégistái.

- Hasonlóan sikerrel szerepeltek diákjaink az Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Programban is, amelynek 265 nyerteséből 31 a hatvanis, ami ugyancsak 12 százalék, míg a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány Kiválósági Phd Ösztöndíj 18 hallgatójából négyen a Hatvani Szakkollégium tagjai. Büszke vagyok önökre, akik bebizonyították, hogy a Hatvani a jók között is a legjobb – zárta beszédét Pintér Ákos.

A megnyitó kinevezés átadásával folytatódott.

Hosszú időn át végzett sikeres és eredményes tehetséggondozó tevékenységéért Pete László professzor, a DE Bölcsészettudományi Kar (BTK) Mediterrán Nyelvek és Kultúrák Intézet igazgatója, az Olasz Tanszék vezetője, az Idegennyelvi Központ igazgatója, valamint a Bölcsészettudományi Doktori Tanács elnöke a Hatvani István Szakkollégium tanácstagi kinevezését vehette át Pintér Ákostól.

Berecz Gábor elnök a Hatvani István Szakkollégium Hallgatói Önkormányzatának nevében köszöntötte a szakmai tanácskozás résztvevőit.

- Mint mindig, most is a sokszínűség jellemzi a konferenciát, hiszen hét – Angol irodalomtudományi és kultúratudományi, Biológiai tudományok és kémiatudományi, Földrajztudományi és közgazdaságtudományi, Matematika, informatika és műszaki tudományok, Neveléstudományi, szociológia és pszichológia, Néprajztudományi, valamint Történettudományi – szekcióban a tudomány széles spektrumát mutatják be előadások keretében a résztvevők - emelte ki Berecz Gábor.

A konferencia megnyitásaként A karácsonyi ünnepkör a szokáshagyományban címmel Bartha Elek, a DE BTK Néprajztudományi és Muzeológiai Intézet egyetemi tanára tartott előadást, majd a hallgatók mutatták be szekciójuk keretében tudományos eredményeiket.

Sajtóközpont – BZs