Az egyetemi hallgatók szabadon választható nappali és levelezős munkarendben induló kurzusok keretében ismerkedhetnek meg az ESG jelentéstételével. Az érdeklődő vállalatvezetők, menedzserek és operatív szinten dolgozó kollégák számára 4 órás workshopokon nyújtanak tájékoztatást az ESG világáról. A workshopok célja, hogy rendszerezze az ESG-hez kapcsolódóan megjelent híreket, követelményeket és aktualitásokat. Debrecenben, a Böszörményi úti campuson két tréninget is tartanak: szeptember 28-án, szombaton 10 és 14 óra között, majd október 4-én, pénteken 12-től 16 óráig. A Siófok Campuson október 5-én, szombaton 10-től 14 óráig, a Szolnok Campuson pedig október 19-én, szombaton 10 és 14 óra között lesz a műhelymunka. A pontos részletek ezen a linken megtalálhatók.
Azon szakemberek számára, akik tovább mélyítenék az ismereteiket az ESG követelményrendszernek való megfelelést illetően, egyéves mesterképzést kínál a GTK. A képzésen a résztvevők megismerkedhetnek az ESG keretrendszerrel és annak pilléreivel, az ESG kockázatkezeléssel, az ESG stratégiaalkotással, a jelentéstétellel, az ESG-hez kapcsolódó mérési lehetőségekkel, valamint a zöld pénzügyi és számviteli kérdésekkel.
Az ESG-törvény hatálybalépésével korlátozódik azok köre, akik a vállaltok számára ESG tanácsadói tevékenységet végezhetnek, hiszen a törvény értelmében ehhez a tevékenységhez tanácsadói akkreditáció szükséges. Erre reagálva a DE GTK 2024. augusztusában pótfelvételi eljárás keretében hirdette meg először az ESG - Környezeti, társadalmi és irányítási szakember mesterképzési szakot. Az első évfolyam szeptemberben el is indult. A cél olyan vállalati szakemberek képzése, akik alkalmasak koordinálni a szervezetek fenntarthatósági átmenetét, támogatni a szervezetek fenntarthatósági stratégiájának kialakítását, irányítani a bevezetését és működtetését, valamint a kötelező és önkéntes beszámolók elkészítését, különös tekintettel az Európai Unió Zöld Megállapodás megvalósítását elősegítő ESG keretrendszer integrálására. A hallgatók átfogó ismereteket szerezhetnek a fenntarthatósági rendszerszemlélet mellett az ESG fő területeiről, így többek között a klímaváltozás, a fenntartható erőforrás-használat, a körforgásos gazdaság, valamint a fenntarthatóság társadalmi és irányítási vonatkozásairól.
Sajtóközpont