Megjelent az új Egyetemi Élet

A Debreceni Egyetem lapjának márciusi számában egyebek mellett arról lehet olvasni: miért jó az új Learning Centerbe járni, kiderül, hogy mire jó a madárgyűrűzés, és azt is megtudhatjuk, milyen rangos díjat kapott a Debreceni Egyetem Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa.

Február elején vehették birtokba a Debreceni Egyetem hallgatói az új Learning Centert, amelyet a Főépület és a DEAC sportlétesítményei között, a Dóczy utca mögött építettek fel. Azóta sokaknak már szokásává vált, hogy oda járnak tanulni, ebédelni, vagy épp megpihenni két óra között. A lap újságírója arról kérdezett néhány hallgatót a helyszínen, miért szeretik a Learning Centert.

A Fedezd fel Debrecen utcáit címet viselő, a város építészeti értékeit bemutató sorozat legújabb részében a Petőfi tér és az Iparkamara utca sarkon található egykori Kereskedelmi és Iparkamara palotát és annak környékét mutatják be. A cikkben egyebek mellett az olvasható, hogy az 1911–ben, 1912-ben épült, háromemeletes, eklektikus stílusú ház leglátványosabb része a kupolája. Az annak tetején látható bronzból készült szoborcsoport három nőalakja egy glóbuszt emel a magasba.


Madárgyűrűzést szervezett a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat Környezetvédelmi Bizottsága az egyetem Főépülete és az Élettudományi Központ között húzódó Országh László sétányon. Az eseményt Tóth Máté harmadéves természetvédelmi mérnök szakos hallgató, a szerveződés egyik tagja nyitotta meg, aki kiemelte: a madárgyűrűzés tudományos célú tevékenység, amelyhez speciális engedély szükséges. A meggyűrűzött madarak olyan egyedi jelölést kapnak, amelyből egyebek mellett megállapítható a madárvonulás sebessége, annak távolsága, vagy akár az is, mennyi ideig élt az adott szárnyas.

2021 legjobb szabadidős sporteseményének választotta a Debreceni Egyetem Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupáját a Magyar Sportújságírók Szövetsége. Az elismerést az M4 Sport – Az Év Sportolója Gálán adták át. Az Egyetemi Élet munkatársa a 20 éve elindult Kupa alapító-ötletgazdájával, Kulcsár Zsolttal és fővédnökével, Magyar Zoltánnal beszélgetett.

A DEAC férfi kézilabdázói 18 mérkőzés után 6 győzelemmel, 2 döntetlennel és 10 vereséggel az NB I/B csoportos bajnokság 8. helyén zárták a Keleti régió alapszakaszát. A csapat vezetőedzője, Bíró Imre szerint a hullámzó teljesítmény nemcsak annak a következménye, hogy a sérülések miatt szinte egy meccsre sem tudtak teljes kerettel kiállni, hanem annak is, hogy az alakulat az átlagnál kevesebbet tudott együtt készülni.
Az Egyetemi Élet friss száma ide kattintva olvasható.
 

Sajtóiroda - OCs