MEFOB: kétszeri hosszabbítás után újra bajnok a DEAC

Győrben rendezték meg a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság női és férfi négyes döntőjét. A DEAC férfi együttese újra felért a csúcsra, míg a debreceni hölgyek a negyedik helyen zártak.

Kiélezett csatát vívott a DEAC férfi csapata az elődöntőben a PTE-PEAC ellen. A debreceniek a játékidő nagy részében vezetve győzték le 68-60-ra a szívósan küzdve, többször is felzárkózó PTE-PEAC-ot.

- Végtelenül boldog vagyok, hogy nyertünk, úgy érzem, végig kézben tartottuk a meccset. Amikor volt egy hullámvölgyünk, azon egy tripla átlendített minket és a végén is tudtuk kezelni a pécsiek fellángolását – értékelt Nagy Lajos, a DEAC edzője.

A másik elődöntőn a Miskolci Egyetem 82-75-re nyert a Mosonmagyaróvár UNI Győr ellen, így eldőlt, hogy a fináléban a miskolciakkal csap össze a Debreceni Egyetem együttese.

A DEAC kétszeri hosszabbításos drámai csatában, 102-91-re nyerte meg az egyetemi bajnokság döntőjét. A második ráadást jobban bírták a debreceniek az egyik legjobbját kipontozódás miatt elveszítő borsodi legénységgel szemben.

A finálé nem szűkölködött remek egyéni teljesítményekben, Czermann Patrik 15 pontos, 16 lepattanós dupla-duplával vette ki részét a DEAC címvédéséből, a hosszabbításokban kulcsfontosságú lepattanókat és kosarakat szerezve. Varga (18 pont 9 lepattanó, 6-6 szerzett labda és gólpassz) roppant sokoldalú, hasznos játékkal jelentkezett, a döntő legértékesebb játékosa pedig a DEAC-os Varga Sándor lett.

- Gratulálok a Miskolcnak, mert ahhoz, hogy ilyen remek, emlékezetes legyen a döntő, az ő jó teljesítményük is kellett. Természetesen a saját játékosaimnak is jár az elismerés, feltették a koronát az egész évi teljesítményükre, nekik is gratulálok. Hazafelé megpróbáljuk megünnepelni ezt a diadalt, mert állítólag minden siker annyit ér, amennyire megünneplik – mondta boldogan Nagy Lajos.

A bronzérmet a férfiaknál a PTE-PEAC szerezte meg, miután a harmadik helyért vívott csatában 104-74-re felülmúlta a Mosonmagyaróvár UNI Győrt.

A nőknél az elődöntőben a DEAC a TFSE gárdájával mérkőzött meg. A találkozó elég egyoldalú volt, a TFSE gyakorlatilag 15 perc alatt eldöntötte az összecsapást, 97-38-ra kaptak ki Vasas Orsolya tanítványai.

- Gratulálok a TFSE csapatának, teljesen megérdemelten nyertek. Úgy gondolom, reálisan nincs ekkora különbség a két csapat között, csak sajnos a lányok nem hitték el, hogy lehet keresnivalójuk a TFSE ellen – vélekedett a DEAC mestere.

A másik ágon az UNI Győr SzSE 78-68-ra verte az ELTE-BEAC-ot, így a DEAC utóbbival vívta meg a bronzcsatát.

A DEAC igencsak megnehezítette az előző évi győztes ELTE-BEAC dolgát, de végül fővárosi siker született (67-64). A debreceniek a vereség ellenére a találkozón nyújtott harcos, kemény és helyenként kifejezetten szép és jó játékukkal igazolták, megérdemelten kerültek a legjobb négy közé.

- Nagyon fájó dolog egy szoros meccset elveszíteni, és ami még fájó volt, az a végén a néma síp. Tudjuk, hogy a határon védekeztünk, de a következetlenséggel nem tudunk mit kezdeni. Csapatom óriási lelkierőről tett tanúbizonyságot, hogy így fel tudott állni. Szerettük volna megmutatni, hogy nem véletlenül, nem érdemtelenül jutottunk be a négyes döntőbe és ez most sikerült, ezért nagyon büszke vagyok a lányokra, fel a fejjel! – összegzett Vasas Orsolya.

A nőknél az aranyat a TFSE húzta be, az UNI Győr SzESE elleni 95-63-as sikerével.

Fotók: MEFS

Sajtóközpont