Két nap futball a Debreceni Egyetemen

Futballünnep néven indít új programsorozatot a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata. A rendezvény nyitó állomását február 22-én és 23-án tartják neves hazai labdarúgó szakemberek részvételével.

Az eseménynek több apropója is van. Egyrészt a Buzánszky focikupa elnyerte az „Év Szabadidős Sporteseménye” díjat a januári Év Sportolója Gálán, illetve idén kerek évfordulót ünnepel a Kozma Mihály Futsal Kupa – 10 éve indult útjára a labda ebben a sorozatban.

Az eseményen a magyar futball lehetséges jövőképéről rendeznek kapitányi kerekasztal-beszélgetést, amelyen részt vesznek Csank János és Gellei Imre korábbi szövetségi kapitányok, valamint Mucha József, a futsalválogatott korábbi szakvezetője. Az eseményeknek a Böszörményi úti campus TVK Tanácsterme és 104-es előadója ad otthont. A szervezők mindenkit várnak az előadásra, aki érdeklődik a labdarúgás iránt.

Szerdán már a labda is pattogni fog: 14 órai kezdettel rendezik meg a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa és Kozma Mihály Futsal Kupa nagydöntőit a DESOK-ban. Az őszi félévben a Debreceni Egyetem 108 kispályás focicsapatának 1500 hallgatója versengett a bajnoki címért, amely szerdán három divízióban talál gazdára.

Sajtóiroda – PKZs.