A Debreceni Egyetemen jelenleg 7300 külföldi hallgató tanul a világ 134 országából. A tavaszi félévben is fogad a DE hallgatókat külföldről, ezúttal huszonegy országból 93 új hallgató folytatja tanulmányait az intézményben. A legtöbben Romániából jöttek, de sokan vannak Spanyolországból, Törökországból és Olaszországból is.
Az Erasmus Nemzetközi Kreditmobilitási Programnak és az ISEP Programnak köszönhetően a hagyományos Erasmus-programországok mellett ebben a félévben Jordániából, Kazahsztánból, Dél-Koreából, az USA-ból, az Egyesült Királyságból és Dél-Afrikából is vannak hallgatók a DE-n. A külföldi diákok közül legtöbben az Általános Orvostudományi Karon, a Gazdaságtudományi Karon, valamint a Bölcsészettudományi Karon tanulnak, de ebben a szemeszterben is minden kar fogad hallgatókat.
Az üdvözlő vacsorán a Debreceni Egyetem Nemzetközi Irodája és a Hallgatói Önkormányzat Külügyi Bizottsága látta vendégül a külföldi fiatalokat, akik megismerhették a magyar kultúrát és a magyaros konyhát is. A nyitóest közös táncházzal zárult az Aula előtt.
Jánosy Orsolya, a Debreceni Egyetem Nemzetközi Irodájának vezetője kiemelte, hogy a hazai egyetemek közül a debreceni rendelkezik a legnagyobb külföldi hallgatói létszámmal, az intézmény angol nyelvű képzéseinek köszönhetően a most érkezett Erasmus-ösztöndíjasok számára is bőséges az oktatási kínálat.
- A 2023/24-es tanévben Erasmus-részképzésben jelenleg kétszázhúsz külföldi hallgató tanul a Debreceni Egyetemen, de számítunk még a tavasz folyamán több Erasmus Blended Intensive Program megrendezésére a karokon, illetve a Klinikai Központba nyári szakmai gyakorlatra érkező hallgatókra is, így várhatóan a bejövő hallgatói létszám elérheti a háromszázat – közölte Jánosy Orsolya.
A következő tanévtől a DE hallgatói a Pannónia Ösztöndíjprogramban tanulhatnak a világ bármely országában. Az Erasmus-programországokon túl már Japánba, Dél-Koreába, Kínába, Malajziába, az Egyesült Királyságba is küld az intézmény hallgatókat. A hagyományos mobilitási formák mellett rövid tanulmányutakra, nyári egyetemekre, nemzetközi konferenciákon való részvételre és külföldi kutatási programokhoz is kaphatnak támogatást a hallgatók. A 2024/25-ös tanévben megvalósuló hallgatói részképzésre vonatkozó pályázati felhívás március elején jelenik meg.
Sajtóközpont