Győrből, Budapestről, Szentesről, Békéscsabáról, Békésről és a határon túlról, Kolozsvárról is érkeznek fiatal szaxofonosok, összesen negyvenen a debreceni Zeneművészeti Kar idén már nyolcadik alkalommal meghirdetett találkozójára. A klasszikus szaxofont választó zeneiskolások, középiskolások, egyetemi hallgatók és oktatók minden évben világhírű külföldi művészek mesterkurzusain vehetnek részt.
- Idén Szlovénia egyik kimagasló klasszikus szaxofonművésze, Lev Pupis érkezik hozzánk. A Ljubljanai Zeneakadémia professzora rendkívül sokszínű és sokoldalú előadóművész. Szólistája és egyben alapító tagja a „4SAXESS” kvartettnek, mellyel bejárta egész Európát és az Egyesült Államokat, valamint két albumot adott ki. Szlovénia kortárs zeneszerzői és más országok komponistái több mint 30 művet írtak az ő, illetve együttesei számára – emelte ki a házigazda Zeneművészeti Kar Fafúvós Tanszék docense, Puskás Levente.
Lev Pupis vendégtanárként rendszeresen oktat európai egyetemeken (Bécs, Graz, Debrecen, Bratislava, Hartford, Shenandoah, Piacenza, Belgrád), illetve mentora számos nyári iskolának. A Debreceni Egyetem hagyományos nyári programján, az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiáján is többször vett már részt. A november 29-én, csütörtökön kezdődő Országos Szaxofonos Találkozón a hallgatói mesterkurzusok mellett koncertet is ad.
- December 1-jén, szombaton 19 órától egy különleges gálakoncertre készülünk a Liszt-teremben. Az esten először szlovén vendégprofesszorunk szólóban játszik, majd a hangverseny második felében a Zeneművészeti Kar szaxofonegyüttesével közösen. Az oktatók közül többen is közreműködünk az esten, Váradi Judit, Szitás Tamás és jómagam – tette hozzá Puskás Levente.
A csütörtöktől vasárnapig tartó Országos Szaxofonos Találkozó programjait hangszerbemutató, illetve -kiállítás is színesíti a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán.
Sajtóiroda - TH