A Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnökének, Kossa Györgynek ítélte oda a Dehir.hu által indított Év embere szavazás szakmai zsűrije a fődíjat. A kategóriák győztesei, köztük több egyetemi polgár a Kölcsey Központban rendezett díjátadó ünnepségen vehette át az elismerést.

Idén januárban hirdette meg hagyományos közönségszavazását, az Év embere választását a Dehir.hu hírportál. Az idei kiíráson összesen öt kategóriában nevezték meg a jelölteket, köztük többen is kötődnek a Debreceni Egyetemhez.

Az év gazdasági szereplője Kossa György, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke, az ITK Holding elnök-vezérigazgatója, az év sportolója Vámos Petra, a Debreceni Egyetem gyógytestnevelő-testnevelő szakos hallgatója, a DVSC Schaeffler kézilabdázója, az év sportcsapata a DEAC jégkorongcsapata, az év legjobb rendezvénye az egyetemi kötődésű Campus Fesztivál lett, de a Debreceni Egyetem a szavazás mind az öt kategóriájában érintett volt.

A győzteseknek járó díjakat csütörtökön este adták át a Kölcsey Központban, ahol azt is kihirdették, hogy a kategóriák nyertesei közül a szakmai zsűri végül kit választott az Év emberének. Ezt a címet ebben az évben Kossa György érdemelte ki.

A Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke, az ITK Holding elnök-vezérigazgatója kiemelte, nagy megtiszteltetés számára a díj, hiszen az olvasók szavaztak rá, ami megerősítést jelent neki abban, hogy jól látható és minőségi munkát végez.

- Szeretném megköszönni a debrecenieknek, hogy engem választottak, a zsűrinek pedig azt, hogy értékelték a munkámat. Ez nem egyedüli siker, hiszen akárcsak a sportban, az én esetemben is csapatmunkáról van szó. Mindig csapatban kell gondolkodni, és ebben a szellemben kell tervezni a jövőt is. Ez egy olyan elismerés, amire méltónak kell lenni, még jobban kell teljesíteni a későbbiekben – hangsúlyozta Kossa György.

Papp László, Debrecen polgármestere ünnepi beszédében elmondta, hogy a díjazottak megérdemelten kapták meg az elismeréseket, hiszen sokat tettek a város fejlődése érdekében.

- Egy olyan városban fejthetik ki a tevékenységüket, ami kellően inspiráló és ambíciózus. Az elismert emberek sokat tesznek Debrecenért a saját területükön, de a siker nem egy közigazgatási fogalom, sokkal inkább az ide kötődő szakemberek teljesítménye alapján jelenik meg. Minden elismerésre érdemes munkát szolgálatnak tartok, ennek eredményét ünnepelhettük most, hiszen a saját személyes sikerek viszik előrébb a várost a fejlődésben – fogalmazott a polgármester.

A díjakat Papp László mellett Debrecen alpolgármesterei, Széles Diána, Balázs Ákos és Puskás István, valamint Vida Gyula, a Médiacentrum Debrecen főszerkesztője adta át a szavazás nyerteseinek.

Az Év embere választáson az olvasók azokra a jelöltekre adhatták le szavazatikat, akik az adott évben kiemelkedő eredményt értek el, teljesítményükkel hozzájárultak egy adott közösség, a város fejlődéséhez, gyarapodásához.

Sajtóiroda - BZ