A Természettudományi és Technológia Kar (TTK) oktatási dékánhelyettese, Kozma Gábor a szerdai aláíráson kiemelte: a kar nagy hangsúlyt fektet arra, hogy mind a szűkebb földrajzi térségben, mind pedig a távolabbi gazdasági és egyéb szereplőkkel szoros kapcsolatot építsen ki, segítve ezzel többek között a végzett hallgatók gyakorlati ismereteinek bővülését és későbbi elhelyezkedését.
- Az ilyen jellegű együttműködések első lépcsőfokát jelenti a Magyar Könnyűipari Szövetséggel kötött szerződés is, amely egyfajta kísérleti laboratóriumként szolgál, a későbbi lépések megalapozásaként. Intézetünk oktatói iparági tanulmányok, riportok elkészítésével tudja segíteni a szövetséget, illetve a szövetséghez tartozó vállalatok munkáját, valamint a körforgásos gazdaság tanulmányozása során felhalmozott tudásunkkal is támogatjuk az MKSZ-t. A másik oldal a gyakorlati életből vett példákkal fűszerezett előadásokkal vesz majd részt az oktatásban, ezzel szélesítve a hallgatók ismereteit, illetőleg bízunk benne, hogy a későbbiekben a szövetség, valamint annak tagjai is bekapcsolódnak majd partnerként a duális képzésünkbe – mondta el Kozma Gábor.
Kokasné Palicska Lívia, a Magyar Könnyűipari Szövetség elnöke hangsúlyozta, hogy már évek óta jó viszonyt ápolnak a TTK oktatóival, a közös munkákból hiánypótló kiadványok születtek.
- Sok helyen hangoztatják, hogy a könnyűipar gyakorlatilag megszűnt, holott ez közel sem igaz. A szövetség számára óriási kihívást jelent a körforgásos gazdaságra való átállás. Az egyik kulcskérdés, hogy miként lehet megállítani a divatipari szennyezést. Az újrahasznosítás, a tudatos fogyasztóvá válás, a szemléletformálás kerül majd előtérbe, amiben az egyetem nagy segítségünkre lehet – fejtette ki az elnök, aki szintén bízik a duális partnerség adta jövőbeni lehetőségekben.
A Földtudományi Intézet igazgatója, Szabó Szilárd arra hívta fel a figyelmet, hogy a náluk végzettek egyedi látásmóddal rendelkeznek, összefüggéseiben látják a dolgokat, így globálisan vizsgálják az adott problémákat, remek példa erre a divatipar és a környezetvédelem kérdése.
Sajtóközpont