A kézmosás fontosságára hívják fel a figyelmet a gyerekek

Ceruza, filctoll, zsírkréta, víz- és akrilfesték – különböző technikával, de ugyanarról a témáról, a kézmosás fontosságáról készítettek alkotásokat a gyerekek a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kórházhigiénés Osztályának pályázatára. A felhívásra harminchat pályamű érkezett, a legszebbeket csütörtökön, a Klinikai Központban rendezett ünnepségen jutalmazták.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kórházhigiénés Osztálya a rajzpályázatot a kézhigiéné világnapja alkalmából hirdette meg. A „Ments életeket: moss kezet!” kampánnyal szeretnék felhívni a figyelmet arra, hogy a fertőzések megelőzésében milyen fontos szerepe van a kézmosásnak, kézfertőtlenítésnek. Ebben a témában várták az alkotásokat is.

A pályázaton a Debreceni Egyetem Klinikai Központ munkatársainak gyermekei vehettek részt, akik összesen harminchat képet készítettek különböző technikával, ceruzával, filctollal, zsírkrétával és festékkel.

-    Nagyon örülünk annak, hogy felhívásunkra ilyen sok alkotás érkezett. Nekem  – aki szakmámból adódóan olyan sokat foglalkozom a kézmosással, a kézhigiénével – megdöbbentő és rendkívül pozitív élmény volt, hogy a gyerekek milyen bölcsességgel, a felnőtteket meghazudtoló tudással nyúltak ehhez a témához, megértették annak fontosságát – hangsúlyozta Gömöri Gabriella, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kórházhigiénés Osztály osztályvezető főorvosa, a Járványügyi Koordinációs Központ vezetője a csütörtöki díjkiosztó ünnepségen.

A gyerekek műveit egy héttagú bírálóbizottság értékelte, és óvodás, általános iskolás alsós, valamint felsős kategóriában hirdették ki az első három helyezettet, illetve a közönségszavazás győztesét és a különdíjasokat.

A rajzokat a tervek szerint a Klinikai Központ különböző szervezeti egységeiben állítják majd ki.

Díjazottak:

Óvodás korcsoport: